X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Biokominek- Architekt nastroju

biokominki
Opracowanie: Blomus
Niemal każdy człowiek marzy o żywiole, nad którym będzie mógł panować – na przykład ogniu zamkniętym i posłusznie palącym się w kominku.

Magia i urok udomowionego płomienia sprawiają, że życie staje się radośniejsze. Hipnotyzujące kolory palącego się ognia pozwalają łatwiej rozmawiać o ważnych sprawach, pomagają planować wspólną, pełną wyzwań przyszłość, gdyż siła ognia wspiera odwagę i zapał.

Chwile przy płonącym kominku Chimo, niemieckiej firmy Blomus, to czas prawdziwego odprężenia. Można wtedy bez słów podziękować swoim bliskim za wspólnie spędzone lata, za zaangażowanie, miłość i poczucie bezpieczeństwa, bo ogień rozpala w człowieku to, co tkwi w głębi jego duszy.
Jeszcze do niedawna na luksus kominka mógł pozwolić sobie posiadacz domu, w którym specjalna instalacja umożliwiała słuchanie trzaskających polan w czasie chłodnych wieczorów. Teraz, dzięki kreatywności designerów i wynalazców bezpiecznego i łatwego w użyciu biopaliwa – każdy może cieszyć się kominkiem. Nawet, jeśli mieszka w wielopiętrowym bloku.

Bezpiecznie ujarzmiony żywioł
biokominki
Znana i ceniona na całym świecie firma Blomus proponuje piękne w formie, ascetyczne biokominki Chimo o stylowych kształtach. Różnica między tradycyjnym kominkiem a biokominkiem leży w tym, iż w biokominku nie pali się drewnem. Jednak ogień nie traci przez to swej magicznej żywiołowości.
Biokominek ma bardzo wiele zalet. Można zamontować go prawie wszędzie – w salonie, sypialni, gabinecie – na solidnej ścianie, nawet, gdy znajduje się na niej boazeria czy tapeta. Biokominek nie wydziela sadzy i trujących oparów. Pali się w nim ekologicznym paliwem – etanolem, które w czasie spalania wydziela tylko tyle dwutlenku węgla, co dwie, wydychające go osoby. Ważne jest tylko odpowiednie wietrzenie pomieszczeń, w których pali się w biokominku.

Chimo jest bardzo funkcjonalny. Może stanowić dodatkowe źródło przyjaznego, kalorycznego ciepła, jako że sto procent energii wydzielanej jest w kierunku pomieszczenia, w którym wisi biokominek. Chimo pełni również funkcję zdrowotną, gdyż, przez spalanie biopaliwa, nawilża powietrze.
Kolejną zaletą biokominków jest łatwy montaż i proste użytkowanie, którego zasady precyzuje jasno instrukcja obsługi.
Widać wyraźnie, że biokomiki mają sporo różnorodnych walorów, począwszy od modnego, intrygującego kształtu i wyglądu, przez moc budowania niepowtarzalnego nastroju, a skończywszy na prostocie obsługi i możliwości zamocowania go w każdym miejscu.

Ognisty dar serca
biokominki
Biokominki stały się obecnie modnym i bardzo pożądanym elementem wyposażenia wnętrz. I trudno się dziwić ich popularności, bo w wielu wypadkach taki ekologiczny kominek stanowi doskonały prezent – czy to dla samych siebie, czy dla ukochanych osób. Biokominek cieszy się również renomą przemyślanego prezentu ślubnego. Młoda para, otrzymując kominek, w którym będzie płonął ogień, zostaje symbolicznie obdarzona szczęściem i wparciem. Bo ogień, już od tysiącleci, jest symbolem bezpieczeństwa i domowego spokoju. Przy biokominku nowa rodzina będzie budowała trwałe i głębokie więzi. Stalowe biokominki firmy Blomus pasują doskonale do każdego typu wnętrz – zarówno tradycyjnych jak i ultranowoczesnych. Podobają się każdemu. Niosą ze sobą to, co dla człowieka ma nieprzemijającą wartość – poczucie wspólnoty, bezpieczeństwa, radości życia i przyjemności smakowania wolnych chwil z ludźmi, bez których istnienie nie miałoby sensu.Dla osób o subtelnym, wyrafinowanym guście sklep rozpalił w biokominkach Blomus oswojony, przytulny ogień.

Joanna J. Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek
18-08-24 07:11:02