X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Modne płytki wielkoformatowe

Płytki ceramiczne wielkoformatowe
Opracowanie: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz
Płytki wielkoformatowe są coraz popularniejsze, nie tylko w aranżacjach dużych salonów łazienkowych. Równie dobrze prezentują się we wnętrzach mniejszych, a nawet bardzo małych.

Płytki wielkoformatowe są nieprzerwanie na topie w modnych i stylowych aranżacjach wnętrz. Kochają je architekci, a klienci marzą o nich, gdyż płytki wielkoformatowe wciąż są produktem elitarnym. Wynika to miedzy innymi z trudności w obróbce oraz montażu tak dużych i ciężkich elementów, a także strachu wykonawców i obaw samych klientów.
Wbrew pozorom kafle wielkoformatowe mają więcej zalet estetycznych, niż wad montażowych. Profesjonalni monterzy wiedzą, że tego typu płytki ceramiczne powinny być układane przez dwie osoby. Przy montażu używa się specjalistycznych przyssawek, które ułatwiają precyzyjne umiejscowienie każdego elementu.

W sprzedaży na rynku polskim najczęściej spotyka się płytki wielkoformatowe ścienne o wymiarach 25x70 lub 30x100 cm, podłogowe osiągają od 45x90 do nawet 120x180 cm. Max-Fliz, jako pierwszy w Polsce, wprowadził do swojej oferty absolutny hit wielkoformatowy – włoskie płytki Industry Refin firmy Refin, o wymiarach 75x75 i 75x150 cm. Są to płytki ścienno-podłogowe, o wyjątkowym designie.

Industry Refin to doskonała propozycja do wnętrz urządzonych w klimacie loftu. Faktura płytki naśladuje surową fakturę cementowych, łuszczących się tynków. Można je łączyć praktycznie bezfugowo, szczególnie na ścianach, gdzie możemy uzyskać efekt jednolitej powierzchni. Spoina zalecana jest na posadzce, aby między płytki nie dostawała się wilgoć i brud. Wystarczy, że fuga będzie miała szerokość 1 mm.

Płytki z kolekcji Industry Refin sprawdzą się zarówno w loftach i budynkach użyteczności publicznej, jak i w mniejszych wnętrzach. Doskonale wyglądają w zestawieniu z surową cegłą oraz drewnem.
Opracowanie: Agnieszka Mirela Kammer
20-05-13 07:19:17