X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zimowy off road – czyli jak bezpiecznie wozić dziecko zimą?

Minusowe temperatury i oblodzone chodniki często bywają dla młodych rodziców przeszkodą w spacerach z dzieckiem. Dla zdrowia malucha istotne jest jednak, żeby miał kontakt ze świeżym powietrzem także zimą. Na szczęście do spacerów podczas zimowej aury można się odpowiednio przygotować. Bardzo istotną kwestią jest wybór wózka, który zapewni poczucie bezpieczeństwa zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Zdarza się, że młodzi rodzice w trakcie największych mrozów rezygnują ze spacerów z maluchem. Przyczyną jest troska o zdrowie dziecka, a także lęk przed ewentualnym wypadkiem na śliskiej powierzchni. Zamiast rezygnacji z codziennej dawki świeżego powietrza, warto pomyśleć, jak zminimalizować ryzyko wynikające z kontaktu z zimową aurą.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Jak beziecznie wozić dzieci zimą?
Opracowanie: X-lander
Źródło: X-lander
Wózek, który będzie jeździł po śliskich powierzchniach, musi być przede wszystkim bardzo stabilny. – Najlepiej jest zdecydować się na model wyposażony w duże, pompowane koła z amortyzatorami. Będą one stanowiły zabezpieczenie przed ewentualnym poślizgiem, który mógłby się skończyć dla dziecka nie najlepiej – radzi Tomasz Butkowski, ekspert reprezentujący markę wózków i akcesoriów dziecięcych X-lander. Ponadto warto rozważyć wybór wózka wyposażonego w światełko ledowe, które przyda się szczególnie po zmroku. Dzięki niemu będziemy widoczny dla kierowców czy rowerzystów. Pośród akcesoriów, na które dobrze będzie zwrócić uwagę, wymienić można także specjalny pokrowiec, który ochroni nasze dziecko przed wyjątkowo uporczywym śniegiem.

Przede wszystkim – komfort dziecka
Przed wyjściem na spacer zimą pamiętajmy, aby odpowiednio przygotować malucha do mroźnej wycieczki. Zimą drogi są oblodzone, a warunki nie sprzyjają swobodnemu poruszaniu się po chodnikach i deptakach. Dlatego właśnie powinniśmy dysponować odpowiednim na taką pogodę wózkiem. Jego gondola powinna posiadać wysokie boki oraz dużą i głęboką budkę – te elementy będą chronić dziecko przed wiatrem i śniegiem. Dodatkową ochronę przed chłodem zapewni śpiworek. – Śpiworki przeważnie wykonane są z polaru – materiału, który doskonale chroni przed zimnem. Te wyposażone w specjalne rzepy sprawią, że dziecko się z nich nie wyślizgnie. Kiedy będzie starsze, śpiworek można wykorzystać np. podczas jazdy na sankach – radzi specjalista reprezentujący markę X-lander. Warto także zaopatrzyć się w inne „zimowe” akcesoria, takie jak specjalna mufka, która ogrzeje dłonie osoby prowadzącej wózek. który >> probudiament.pl/ciecie-betonu/
Opracowanie: Martyna Głowińska
19-07-18 07:05:02