X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czas "Małych Ekologów"

Mali Ekolodzy
Rusza ogólnopolska akcja proekologiczna "Mali Ekolodzy". Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach V edycji Kolorowych Emocji – jednego z największych prospołecznych projektów adresowanych do dzieci.

Czas "Małych Ekologów" – KE 2009
W trakcie kilkutygodniowej podróży po całym kraju, Kolorowe Emocje odwiedzą (w maju i czerwcu tego roku) aż 13 miast. Główną atrakcją wydarzenia będzie tak jak zawsze wielkie plenerowe malowanie.
- Hasłem przewodnim piątej edycji projektu jest "Świat Żywiołów" oraz ekologia – mówi Aleksandra Witkowska, z firmy Baumit, mecenasa imprezy – Dlatego wszystkie dzieciaki zapraszamy w tym roku nie tylko do wspólnego malowania ale także udziału w ogólnopolskiej rywalizacji na inicjatywy ekologiczne.

W akcji "Mali Ekolodzy", która towarzyszy Kolorowym Emocjom, mogą brać udział przedszkola, szkoły i gimnazja z całej Polski, a w rywalizacji indywidualnej wszystkie dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Najciekawsze ze zgłoszonych inicjatyw zostaną nagrodzone podczas dnia Kolorowych Emocji w każdym mieście.

Szczegóły akcji "Mali Ekolodzy" oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej w zakładce Mali Ekolodzy.

O kolorowych Emocjach 2009
Kolorowe Emocje to jeden z największych w kraju otwartych, prospołecznych projektów, skierowanych do dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Po raz pierwszy w historii przedsięwzięcie przybrało formułę ogólnopolskiego tourne po całym kraju. W ciągu kilku tygodni Kolorowe Emocje odwiedzą łącznie 13 miast.
Każdej edycji projektu przyświeca myśl przewodnia – w tym roku ekologia oraz "Świat Żywiołów". W miastach, w których odbędą się Kolorowe Emocje ustawione zostaną specjalne makiety podzielone na cztery części symbolizujące żywioły władające Wszechświatem – Wodę, Powietrze, Ziemię i… Ciepło. W każdej z nich, oprócz malowania, odbywać będą się liczne "ekologiczne" zabawy, gry, konkursy i quizy podporządkowane każdemu żywiołowi.

Daty i miejsca

09.05.2009

Białystok – Rynek Kościuszki
Rzeszów – Rynek

16.05.2009
Kielce - Plac Artystów przy ul. Sienkiewicza
Toruń – Rynek Nowomiejski

23.05.2009
Łódź – Manufaktura
Wrocław – Rynek

30.05.2009
Gliwice – Park Chopina
Opole – Rynek

06.06.2009
Poznań – Rynek
Pobiedziska – Stadion
Gdynia - teren przy Teatrze Muzycznym

20.06.2009
Szczecin – teren przy pomniku Mickiewicza
Gorzów Wielkopolski – Bulwar nad Wartą

Kamil Kubicz
Źródło: Inplus PR
18-06-22 15:18:52