X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Obozy narciarskie dla dzieci

narciarze
Opracowanie: Warszawskie Stowarzyszenie DeSki
Każdy rodzic chce, by jego dziecko potrafiło łączyć edukację, zabawę i aktywność. W jaki sposób to osiągnąć? Wystarczy je zachęcić do uprawiania sportu, który poza rozwojem fizycznym, uczy dyscypliny, systematyczności, odpowiedzialności i zdrowej rywalizacji.

Warszawskie Towarzystwo Sportowe deski (Parkiety Pryczynicz Hajnówka) nie zapomina jak ważne są ćwiczenia ogólnorozwojowe. Przynoszą one korzyść dziecku w każdym wieku i świetnie integrują!

Warszawskie Stowarzyszenie DeSki od lat znane jest z działań kierowanych do dzieci. Co roku organizuje obozy narciarskie, snowboardowe, tenisowe i windsurfingowe. Obecnie, z okazji się zimy, najwięcej atrakcji znajdziemy w sekcji narciarskiej.

Najmłodsze dzieci, które trafiają do DeSek są w wieku przedszkolnym. Treningi przygotowane specjalnie dla maluchów, poza kształtowaniem ogólnej sprawności fizycznej za pomocą gier i zabaw, mają na celu przede wszystkim zachęcenie do zorganizowanej formy ruchu oraz wyrobienie w nich przyzwyczajenia do czynnego spędzania czasu wolnego.

Najmłodsi klubowicze mają również możliwość uczestniczenia w obozach narciarskichz rodzicami. Od wielu lat odbywają się one w Zakopanem. W każdym sezonie narciarskim organizuje się co najmniej cztery tego typu wyjazdy, podczas których narciarze "skrzaty" uczą się podstawowych technik, kształtują właściwe nawyki ruchowe oraz powoli wdrażane są do rywalizacji sportowej.

"Staramy się, organizować nasze wyjazdy na najwyższym poziomie - mówi Piotr Szkiełkowski, Dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Sportowego DeSki - Harmonogram dnia wypełniony jest przede wszystkim nauką oraz doskonaleniem umiejętności narciarskich i snowboardowych. Grupy są małe, liczą maksymalnie sześć osób, co ułatwia naukę i integrację w ich obrębie. Kadra dokłada wszelkich starań, by każdy z małych i dużych uczestników wrócił usatysfakcjonowany i bogatszy o nowe doświadczenia."

Dla dzieci w wieku 7-8 lat oferta klubu również obejmuje treningi ogólnorozwojowe oraz wyjazdy w formule "maluchy z rodzicami". Poza rywalizacją wewnątrzklubową, mali narciarze mogą uczestniczyć we współzawodnictwie międzyklubowym.

Dzieci w wieku 8 i 9 lat wyjeżdżają już samodzielnie. Oprócz całorocznego treningu ogólnorozwojowego, przewidziany jest jesienny wyjazd na lodowiec, obóz sylwestrowy oraz szkolenia podczas ferii zimowych. Dzieci bardziej zainteresowane rywalizacją sportową, mają możliwość startu w zawodach amatorskich, takich jak: Narciarski Puchar Mazowsza, Mistrzostwa Warszawy, Puchar rodzinny i Zakopiańska Liga Sportów Zimowych.

11 i 12-latki, które osiągnęły odpowiednio wysoki poziom sprawności oraz mają wystarczające przygotowanie techniczne, mogą rozpocząć rywalizację w Pucharze Polski, a 13-14-latkowie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W obu turniejach młodzież z DeSek osiąga liczne sukcesy.

Dla dzieci i młodzieży o wysokich ambicjach sportowych, DeSki oferują również zdobywanie kolejnych stopni szkoleniowych, ponieważ stowarzyszenie posiada licencję umożliwiającą prowadzenie kursów kadrowych.
Źródło: BUZZ PR
22-05-27 11:02:04