X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zainwestuj w swoją przyszłość - ucz się ukraińskiego

Biznesmen
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
W dobie komuny faworyzowanym językiem, jakiego uczono młodych ludzi, był rosyjski. Po przemianach 1989 na szczęście zwrócono się na Zachód, w szkołach stał się główny język angielski. Nie dziwota, przecież to obecnie w zasadzie oficjalny język świata, a już z pewności internetu. Warto wiedzieć, że języki Wschodu dzisiaj powróciły do łask. Jest tak dlatego, ponieważ przez lata zaniedbywano naszych wschodnich sąsiadów w dziedzinie relacji gospodarczych. Coraz więcej przedsiębiorców znajduje kontrahentów na Ukrainie i w wschodnich państwach. Mimo dosyć poważnych kłopotów politycznych jest możliwość, że Ukraina za ileś tam lat zostanie członkiem UE.

O ile posiadasz niezły talent językowy i nie umiesz zdecydować się, w jakim języku się szkolić, twierdzimy, że bardzo przyszłościowym fachem może stać się tłumacz języka ukraińskiego. Teraz na nielicznych uczelniach w Polsce można uczyć się na tłumacza w tym języku, ale zdaje się, że niedługo ta sytuacja się odmieni. Każdy uczeń, który zaliczył maturę, powinien pomyśleć nad wybraniem takiej drogi kariery. Nie oszukujmy się, na polskim rynku pracy jest zbyt wielu speców od języka Szekspira i polskiego. Uczęszczając na anglstykę raczej nie oczekuj, że znajdziesz fajną posadę w najbliższym czasie. Na sprawy zawodowe trzeba spoglądać rozsądnie. Trzeba obserwować aktualne trendy w gospodarce i relacjach zagranicznych, by dokonać mądrego wyboru, który nie uczyni, że przez większość życia będziemy na zasiłku.

Polecamy też

Przyszłość informatyka

Opracowanie: Comes S.A.
Zawód informatyka nie bywa wbrew pozorom tak prosty, jak się nieraz zdaje. Informatyk, który z komputerami jest na dobrej stopie, poświęca zwyczajowo sporo czasu na programowanie, obmyślanie przełomowych rozwiązań technologicznych, bądź też walkę z komputerowymi wirusami. Nie ma przesadnie wielkich problemów ze znalezieniem zatrudnienia, co innego jednak z jego trafnym wyborem. W natłoku możliwości nie łatwo zdecydować się na taką pracę, która najlepiej odpowiadałaby nie tylko wykształceniu, ale także charakterowi pracownika.


Wydaje się także, że tłumacz przysięgły ukraińskiego stanie się niebawem mocno poszukiwanym fachem. To naturalne, że żywiołowe koneksje gospodarcze i społeczne z Ukrainą sprawią, że dużo spraw trzeba będzie załatwiać w sądach, więc będą konieczne osoby, które doskonale władają ukraińskim i zdobyły kluczowe uprawnienia.
Opracowanie: M.G.
19-01-29 14:20:03