X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Miniaturowa drukarka zdjęć

drukarka
Choć na pierwszy rzut oka przypomina Nintendo DS, urządzenie ma niewiele wspólnego z konsolą japońskiego producenta. Panasonic KX-PX30 to w istocie niewielka drukarka, która może wydrukować kadr z filmu w wysokiej rozdzielczości.
Urządzenie obsługuje format Advanced Video Codec High Definition (AVCHD) – format zapisu wideo wysokiej rozdzielczości, stosowany w kamerach cyfrowych.

Dzięki temu, użytkownik może wydrukować poszczególne kadry z materiału wideo kodowanego w formacie AVCHD, wykorzystując wyświetlacz LCD, w który wyposażono drukarkę.

KX-PX30 pozwala także wydrukować obrazy pochodzące z innych źródeł – plików wideo w formacie MPEG oraz graficznych. Materiały mogą zostać pobrane z karty SDHC, na którą zainstalowano specjalny slot, jak również przez port USB.

Według zapewnień Panasonic, zdjęcia pochodzące z aparatu cyfrowego Lumix, będą miały lepszą jakość wydruku, bowiem urządzenie rozpoznaje automatyczne konfiguracje ustawień w aparatach tego typu. W Japonii drukarka pojawi się za miesiąc i będzie kosztowała równowartość 145€. Data europejskiej premiery nie została jak na razie podana.
Źródło: 4press.pl
20-10-03 07:19:04