X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pamięć na zawołanie?

egzaminy
Matura, egzaminy wstępne, sesje egzaminacyjne to czas, kiedy trzeba wykazać się dobrą koncentracją, dużą mobilizacją i skuteczną pamięcią. Jeżeli nauka męczy cię i sprawia, że codziennie poświęcasz jej wiele godzin – postaraj się zmienić technikę. Możesz uczyć się szybciej i efektywniej.

Czy zdarzyło ci się mieć pustkę w głowie - przed klasówką lub - odnośnik do serwisu - egzaminem, mimo że uczyłeś się tygodniami? Czy od miesięcy nad twoim biurkiem wiszą wypisane słówka z angielskiego, tablica pierwiastków lub poczet królów polskich, których nie możesz zapamiętać? Tajemnica zapamiętywania tkwi w sprawności twojego umysłu.

Możesz skutecznie wykorzystać moc umysłu, poprzez trening technik pamięciowych. Codziennie rozwiąż chociaż jedno zdania logiczne albo krzyżówkę. Zagraj w grę liczbową lub (więcejo tym: więcej w serwisie http://www.olszewscy.org.pl) popularną japońską łamigłówkę – sudoku. Szybko zobaczysz efekty w postaci zwiększonego tempa zapamiętywania, podzielności uwagi i poprawy koncentracji.
Do rozwijania zdolności umysłowych polecane jest też używanie specjalnie opracowanych programów komputerowych. ,,Nauka może stać się zabawą z naszym umysłem i wyobraźnią. Pobudzając pracę całego mózgu, zwiększasz jego kreatywność, postrzegasz więcej i szybciej zapamiętujesz. Ćwicząc swój umysł, stosujesz metody uniwersalne - uczysz się skuteczniej niezależnie od przedmiotu, ilości materiału i stopnia jego skomplikowania – mówi Jacek Wójcik z firmy Format, pomysłodawca ,,Tajemnic Umysłu", serii programów komputerowych, które rozwijają pamięć, postrzeganie i uczą szybkiego czytania. Ćwiczenia ilustrowane obrazami-symbolami skutecznie aktywizują uśpione dotychczas części mózgu, zwiększając tym samym ich skuteczność.
22-05-24 15:01:02