X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Nowy standard komputera osobistego

Sony VAIO® Fit multi-flip™
Opracowanie: Sony
Źródło: Sony
W pełni wyposażony laptop, który w mgnieniu oka zmienia się w tablet

- Unikatowa konstrukcja multi-flip umożliwiająca błyskawiczne przełączanie trybów pracy (laptop, tablet, wyświetlacz)
- Wyświetlacz TRILUMINOS® Display do urządzeń mobilnych i czuły ekran dotykowy Full HD1 — wygodne tworzenie, edycja i porządkowanie
- Umieszczony z tyłu, 8-megapikselowy aparat z matrycą „Exmor RS™ for PC” (tylko VAIO Fit 13A)
- Wygodny rysik cyfrowy do tworzenia i personalizacji dokumentów (w wybranych modelach, możliwość nabycia jako wyposażenia dodatkowego)

Firma Sony zaprezentowała nowy typ laptopa — multi-flip. Model VAIO Fit multi-flip ma atrakcyjną obudowę z aluminium, dużą wydajność, imponujące możliwości rozrywkowe... słowem, wszystko, czego można by oczekiwać od zaawansowanego komputera multimedialnego. Ale to zaledwie początek.

Sony VAIO® Fit multi-flip™
Opracowanie: Sony
Źródło: Sony
Wystarczy chwila, by VAIO Fit zmienił się w szybki tablet z precyzyjnym ekranem dotykowym Full HD1, pozwalającym na odręczne wykonywanie notatek, szkicowanie, posługiwanie się aplikacjami, przeglądanie Internetu — z łatwością i sprawnością, jaką gwarantuje system Windows 8. Kolejny obrót ekranu przełączy urządzenie w tryb wyświetlacza, służący do pokazywania swoich prac na ostrym, zapewniającym żywą kolorystykę wyświetlaczu TRILUMINOS Display do urządzeń mobilnych. Wybrane modele można nawet nabyć w wersji z ekranem Over Full HD (2880 x 1620).

Wnętrze nowej serii VAIO Fit kryje wiele rozwiązań zwiększających wydajność i poprawiających jakość rozrywki. Szybkość w codziennej pracy nad dokumentami jest zasługą najnowszych procesorów Intel® Core™. Płynne wyświetlanie filmów i gier to zadanie systemu graficznego NVIDIA® z technologią NVIDIA® OptimusTM (tylko VAIO Fit 15A). Wydajny akumulator umożliwia wielogodzinną pracę bez dostępu do zasilania, a wygodna, podświetlana klawiatura pozwala na bezbłędne pisanie — lub relaks podczas gry — nawet późną nocą.

Jasny ekran Full HD1 z technologią TRILUMINOS Display do urządzeń mobilnych reprodukuje bogatą paletę naturalnych barw. Naturalny wygląd detali w obrazie to z kolei efekt zastosowania technologii X-Reality™ do urządzeń mobilnych, zapożyczonej z uznanych telewizorów Sony BRAVIA.

Sony VAIO® Fit multi-flip™
Opracowanie: Sony
Źródło: Sony
Dzięki umieszczonemu z tyłu, 8-megapikselowemu aparatowi z matrycą „Exmor RS™ for PC” (tylko VAIO Fit 13A) można wykonać niezwykle szczegółowe zdjęcia — nawet przy słabym oświetleniu — a następnie przetworzyć je w aplikacji CamScanner. Aplikacja ta pozwala między innymi na automatyczne rejestrowanie i retuszowanie zdjęć i dokumentów, wykrywanie krawędzi i korygowanie geometrii obrazu. Do wykonywania odręcznych szkiców i notatek służy natomiast rysik cyfrowy (będący dodatkowym, sprzedawanym oddzielnie wyposażeniem modeli Fit 14A/15A) i aplikacja VAIO Paper. Końcowy rezultat można umieścić w chmurze, udostępniając go w ten sposób znajomym lub współpracownikom.

Wyposażenie komputera obejmuje też opracowany przez Sony pakiet programowy Imagination Studio™ VAIO Edition, przeznaczony do profesjonalnej obróbki samodzielnie nagranych filmów oraz do tworzenia wspaniałych utworów muzycznych.

VAIO Fit to nie tylko doskonały obraz, lecz i świetne brzmienie. Tryb Clear Audio+ generuje niezwykle czysty i wyraźny dźwięk, optymalizując go pod kątem odtwarzanej muzyki lub oglądanego filmu. Użytkownik ma do dyspozycji cztery ustawienia brzmienia; może też samodzielnie regulować korektor i efekty dźwiękowe.

Aby rozpocząć odtwarzanie przez głośniki lub słuchawki z technologią NFC, wystarczy je na chwilę zbliżyć do komputera. Nastąpi wówczas automatyczne nawiązanie łączności bezprzewodowej, bez wpisywania haseł ani zmieniania ustawień w menu.

Nowe modele VAIO Fit multi-flip™ będą oferowane w wersjach z ekranami 33,7 cm (13,3"), 35,5 cm (14,0") i 39,5 cm (15,5"), a ich sprzedaż w Europie rozpocznie się jesienią 2013 r.
Źródło: Sony Poland
Opracowanie: Piotr Papaj
19-09-17 07:06:02