X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

W jaki sposób wybrać najwygodniejszy materac do sypialni?

Krzepki i beztroski sen, to najlepszy kosmetyk, zapewniający świeży wygląd każdego dnia. Aby za każdym razem wstawać w dobrym zdrowiu i pełnym energii, należy pamiętać o paru naczelnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie sypialni, opuszczenie rolet oraz pobycie się źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest wybór wygodnego materaca, ponieważ to od niego zależy forma naszego kręgosłupa i poziom nocnego wypoczynku.
Zimowa sypialnia
Opracowanie: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Przytulna i funkcjonalna sypialnia
Opracowanie: Komandor
Źródło: Komandor
Łóżko powinno być komfortowe – nie za miękkie, niezbyt twarde. Materac należy dobierać m.in. do swojej wagi, wieku, pozycji, w jakiej śpimy oraz stanu zdrowia. Podczas zakupu materaca, najlepiej nie spieszyć się z wyborem i oprócz fachowej pomocy sprzedawcy, zdać się na intuicję, odpoczywając kilka chwil na upatrzonym modelu, sprawdzając, czy każda jedna sprężyna jest na właściwym miejscu - -> poznaj informacje o materacach.

Przy wyborze materaca z pewnością istotną kwestią są nasze skłonności oraz nieodzowność zachowania prawidłowej pozycji snu, dlatego też perfekcyjny będzie materac o odpowiednim stopniu twardości. Jeżeli będzie zbyt twardy, nie wypoczniemy w nocy, bo będziemy ciągle zmieniać usytuowanie ciała, a krew nie będzie swobodnie krążyć w uciskanych miejscach. W przypadku zbyt miękkiego materaca zatopimy się w nim, a chcąc zmienić pozycję trzeba będzie mocno się wytężyć.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych
Opracowanie: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Materace wyposażone w sprężyny, ze względu na swoją solidność i atrakcyjną cenę, są uniwersalne i często kupowane. Jednak obecnie odchodzi się od materaców sprężynowych starego typu, na rzecz materaców kieszeniowych. Różnica polega na tym, że nowszy model wyposażony jest w sprężyny znajdujące się w osobnych pokrowcach, dzięki czemu jest twardszy i bardziej stateczny. Im więcej sprężyn w materacu, tym korzystniej dopasowuje się do kształtu ciała - . Producent (sprawdź: narożniki puszman) sprężyn, który wyposaża materac w znaczną ilość małych sprężyn, powoduje większą elastyczność punktową materaca, co zapewnia właściwe podparcie dla kręgosłupa. Są to tak zwane materace "multipocket". Kupując materac powinno się zwrócić uwagę na tkaninę, którym pokryte są sprężyny. Pianki poliuretanowe nie są drogie, ale nie za bardzo trwałe, pianki lateksowe są nieco droższe, ale zdecydowanie bardziej elastyczne i porządne. Materac kieszonkowy jest dobrym rozwiązaniem dla narzeczonych, gdyż sprężyny nie są ze sobą połączone i każda z osób, niezależnie od różnicy w ciężarze ciała, może wygodnie wypoczywać.


Polecamy też

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Czy zauważyliście, że sprężyny znajdują się w większości przedmiotów codziennego użytku? Należy tylko rozejrzeć się dookoła, by wymienić choćby parę przedmiotów, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Świetnym przykładem będzie choćby zegarek. Oczywiście, sprężynka w zegarku jest malutka, lecz bardzo ważna.
22-04-14 07:01:45