X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Minimalizm w designie

Łazienka Keramag iCon
Opracowanie: KOŁO
Źródło: KOŁO
Minimalizm jest jedną z modnych obecnie tendencji aranżacji wnętrz. Dlatego twórcy szukają inspiracji tam, gdzie podstawowym wyznacznikiem jest motto „mniej znaczy więcej”. Prezentujemy inspiracje minimalizmem w łazienkach z ceramiką i meblami serii Keramag iCon.

Klasyka formy
Minimalizm, jako nurt w sztuce, rozwinął się w latach 60. XX wieku. W przedmiotach użytkowych łączy w sobie piękną linię i funkcjonalność. I choć brzmi to jak banał, wystarczy spojrzeć na produkty KERAMAG i serię iCon by przekonać się, w jak prosty sposób ceramika i meble łazienkowe mogą się wyróżniać.

Łazienka Keramag iCon
Opracowanie: KOŁO
Źródło: KOŁO
Moduły prostopadłościennych szafek podumywalkowych, bocznych (niskich, wysokich), półek oraz luster stwarzają możliwość niekonwencjonalnych zestawień. Dzięki temu łazienka zyskuje optyczny ład, a cała kompozycja to przewrotna zabawa geometrią. Te niestandardowe skojarzenia i rozwiązania zaskakują oczywistością i nawiązują do minimalizmu. Design oparty na prostych bryłach od lat zachwyca wiele osób.

Ład estetyczny, ład praktyczny
Harmonia linii, spokojna kompozycja i równowaga w kolorystyce – sztuka minimalistyczna daje jej użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, jakże istotne we wnętrzach, w których spędzamy codziennie długie godziny.

Łazienka Keramag iCon
Opracowanie: KOŁO
Źródło: KOŁO
Taki efekt można osiągnąć także dzięki umiejętnemu skontrastowaniu kolorów, które podkreślają ogólny charakter aranżacji, ale nie odbierają jej wyrazistego charakteru. Meble mają połyskliwe fronty w kolorze białym, burgundu i platyny, które współgrają z alpejską bielą ceramiki iCon.

Istota szczegółu
Minimalistyczne przywiązanie do wykańczania przedmiotów w każdym detalu, ma odbicie także w obecnych tendencjach sztuki użytkowej. W umywalkach iCon widać to choćby na przykładzie mydelniczek – nawet taki drobiazg został dokładnie wkomponowany w boczną półkę umywalek asymetrycznych.

Seria ceramiki iCon jest dostępna ze szkliwem KeraTect. Ułatwia ono utrzymanie powierzchni w czystości. Wszystko dzięki technice wytwarzania – szkliwo jest trwale wypalone na powierzchni ceramiki. Dzięki tym właściwościom powierzchnie wyrobów łatwo utrzymać w czystości.
Opracowanie: Magdalena Skibka
20-05-13 07:19:14