X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Filmowe spotkania z Muminkami i Reniferem Niko

Etnokino zaprasza dzieci i rodziców na cykl filmowych spotkań połączonych z zajęciami z animatorem. W lutym, w niedzielne przedpołudnia, na ekranie zobaczymy Renifera Niko i rodzinę Muminków!

W niedzielę, 7 lutego zapraszamy na zimową historię "Renifer Niko ratuje Święta" - uroczą opowieść nagrodzoną w 2008 roku na Festiwalu Filmów Dziecięcych w Amsterdamie. To także laureat nagrody dla Najlepszego Filmu Fińskiego w 2009 roku – po raz pierwszy w historii to wyróżnienie zdobył film animowany.

Trzy tygodnie później, 28 lutego coś zupełnie wyjątkowego - "Lato Muminków" w środku zimy. Czarodziejski film dla małych i dużych wielbicieli najsympatyczniejszych bajkowych stworków na świecie.

Po obu seansach zapraszamy na zajęcia z animatorem: malowanie, modelowanie z balonów, animacje ruchowe, księgę zagadek i inne niespodzianki.

07.02.2010, godz. 10.30
RENIFER NIKO RATUJE ŚWIĘTA

reż. Kari Juusonen, Michael Hegner; Dania, Finlandia, Irlandia, Niemcy; 2008

Renifer Niko
Małego renifera Niko samotnie wychowała mama, ponieważ jego tata jest członkiem legendarnej Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwia i chciałby w przyszłości być taki jak on. Marzy o tym, aby dostać się do ekipy najbardziej odlotowych reniferów - reniferów Świętego Mikołaja. Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodzi Czarny Wilk, napada na renifery, Niko postanawia zwrócić się o pomoc do taty. Aby go odnaleźć i pokrzyżować niecne plany wrogów, mały renifer razem z przyjaciółmi - wiewiórką Juliusem i łasicą Wilmą - wyrusza w długą i niebezpieczną podróż. Stawka jest wysoka - wilki zagrażają nie tylko rodzinie Niko, ale całemu światu - chcą zniszczyć święta Bożego Narodzenia…

28.02.2010, godz. 10.30
LATO MUMINKÓW

reż. Maria Lindberg; Finlandia; 2008

Muminki
Zwyczajny, spokojny dzień w Dolinie Muminków zostaje nagle przerwany przez wybuch wulkanu, który wywołuje powódź. Rodzina Muminków jest zmuszona opuścić swoją ukochaną Dolinę Muminków w poszukiwaniu ratunku przed wielką wodą. Przedostają się do pływającego domu, który - jak się wkrótce okazuje - jest niezwykły. To, tak naprawdę, teatr - wyposażony w scenę i całe teatralne zaplecze. Zamieszkuje go tajemnicza wielbicielka teatru - Emma. Emma postanawia przyjąć pod swój dach Rodzinę Muminków...

Tak rozpoczyna się kinowa opowieść o sympatycznych mieszkańcach Doliny Muminków, znanych starszej i młodszej publiczności z telewizyjnych wieczorynek oraz z bestsellerowego cyklu książeczek dla dzieci autorstwa Tove Jansson, za które autorka była wielokrotnie nagradzana (m.in. Medalem Hansa Christiana Andersena i Orderem Uśmiechu).

ETNOKINO
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Źródło: Fundacja „Filmowa Warszawa”
18-11-06 07:14:06