X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Studiuj w SWSZ - zostań specjalistą zarządzania!

Studenci, edukacja
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock
Studia na kierunku Zarządzanie od lat cieszą się dużą popularnością. Aby zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę warto wybrać konkretną ścieżkę rozwoju i już na studiach rozwijać praktyczne umiejętności w tym zakresie.

Studenci katowickiej Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka mają do wyboru kilkanaście odrębnych ścieżek edukacyjnych m.in. menedżer sprzedaży, specjalista zarządzania zasobami ludzkimi czy audytor finansowy. Sporą popularnością cieszą się też specjalności związane z psychologią zarządzania, marketingiem sportowym oraz zarządzaniem kryzysowym.

Postaw na konkretną specjalność
- Studenci studiów na kierunku Zarządzanie oczekują, że zajęcia przygotują ich do pracy w strukturach kierowniczych małych i średnich przedsiębiorstw, ale również korporacji, których nie brakuje na Śląsku - mówi Anna Dewalska-Opitek, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych w SWSZ - Staramy się jak najlepiej wypełniać naszą rolę, dlatego na bieżąco dostosowujemy ofertę do bieżących wymogów rynku pracy - dodaje.

W tym roku w popularnym „Ziętku” ruszają dwie nowe specjalności: menedżer biznesu społecznie odpowiedzialnego i menedżer wirtualnej organizacji.

Zarządzanie wirtualnym przedsiębiorstwem
- We współczesnym biznesie coraz więcej relacji organizacji z otoczeniem budowanych jest wirtualnie. Przez internet pozyskuje się klientów i dostawców. Zmienia się zatem charakter przedsiębiorstw, formy powiązań i struktura organizacyjna - przekonuje Anna Dewalska-Opitek. - Chcemy wyposażyć naszych studentów w wiedzę i praktyczne umiejętności realizowania nowoczesnych koncepcji w biznesie - dodaje przedstawiciel katowickiej SWSZ.

W programie tej specjalności znajdą się m.in. zajęcia dotyczące marketingu internetowego, budowania relacji z klientem poprzez wirtualne kanały komunikacji, a także wybrane zagadnienia związane z zarządzaniem firmą, która do swoich klientów dociera wyłącznie przez Internet. Specjalność ma przygotować słuchaczy zarówno do samodzielnego zarządzania własnym sklepem internetowym, a także do działań wspierających w obszarze e-commerce firmy o tradycyjnym modelu biznesowym.

Minimum teorii, maksimum praktyki
W planie zajęć studiów licencjackich znajdują się m.in. zagadnienia dotyczące prowadzenia handlu zagranicznego, ochrony własności intelektualnej negocjacji biznesowych czy badań marketingowych. Niezbędne przedmioty teoretyczne prowadzone są w taki sposób, aby były użyteczne dla absolwentów i stanowiły solidną podstawę do edukacji na wybranych specjalnościach. Wszystko po to, aby studenci SWSZ nabyli jak najwięcej praktycznych umiejętności i mogli wdrażać je w swoich organizacjach albo rozwijać własne inicjatywy.

- Niezwykle cieszy nas duch przedsiębiorczości naszych studentów i absolwentów. Co ważne, wspieramy ich w również ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który działa przy naszej uczelni już od 2004 roku. Jesteśmy pierwszym ośrodkiem akademickim na Śląsku, który uruchomił własny inkubator. W konsekwencji nasi absolwenci bardzo dobrze odnajdują się na rynku pracy, a uzyskanie dyplomu "Ziętka" często otwiera szanse rozwoju lub awansu zawodowego - kończy Anna Dewalska-Opitek.

***
Informacje o uczelni:
Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen Jerzego Ziętka
jest najstarszą niepubliczną uczelnią na Śląsku. Szkoła funkcjonuje od 1993 r. i oferuje studia licencjackie, magisterskie uzupełniające i podyplomowe na kierunkach: Ekonomia, Pedagogika, Pielęgniarstwo i Zarządzanie. Kształcenie odbywa się w systemie dziennym oraz zaocznym. Uczelnia jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. Certyfikatu "Wiarygodna Szkoła" oraz Złotego Lauru Umiejętności i kompetencji. Od 2004 r. przy uczelni działa Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.
Opracowanie: Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania
19-12-20 07:11:08