X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pasje współczesnych mężczyzn

mężczyzna
Współczesny, aktywny mężczyzna dba nie tylko o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, ale też o osobisty rozwój. Posiadanie pasji, wyrażanej m.in. poprzez różne hobby, świadczy o "apetycie na życie", o zainteresowaniu światem oraz o pragnieniu poszerzania horyzontów. Jak można nieszablonowo i oryginalnie rozwijać swoją osobowość?

Zostać kolekcjonerem?
Na jakie hobby stać nielicznych, a zarazem jest niezwykle interesujące i wciągające? Mowa o kolekcjonowaniu… samochodów. Wiąże się ono z nieustannym poszukiwaniem ciekawych modeli, niejako "polowaniem" na wyjątkowe okazy. A to dopiero początek, prawdziwą radością jest po zakupie upatrzonego auta przywrócenie mu oryginalnego wyglądu, bądź zrealizowanie kreatywnego pomysłu na tuning. Hobby takie uważane jest za kaprys bogacza i słusznie. Kolekcjonowanie samochodów to propozycja dla mężczyzn z klasą i kasą.

Bardzo ciekawym pomysłem jest także kolekcjonowanie monet, jako połączenie hobby z inwestowaniem. Można zbierać monety - http://www.snmw.pl/ obiegowe, kolekcjonerskie oraz okolicznościowe, które wykonane są z różnych kruszców i przedstawiają różną wartość. Odpowiedni wybór i zakup monet nie jest prosty, jeśli cała kolekcja ma przedstawiać sobą prawdziwą wartość. Tego typu hobby wymaga stałej obserwacji rynku oraz umiejętności rozpoznania, która moneta może w przyszłości przynieść zyski. Jest to propozycja dla wytrwałych poszukiwaczy, z wiedzą o mechanizmach rynkowych.

A może koneserem?
W Polsce istnieją kluby koneserów m.in. win i whisky, których uczestnicy podczas spotkań mentoringowych dowiadują się, jak podawać i smakować wybrany trunek. Klubowicze na tego typu spotkaniach pod nazwą House of Johnnie Walker, poznają tajniki delektowania się wszystkimi gatunkami whisky Johnnie Walker, dowiadują się o pochodzeniu tego alkoholu oraz mają okazję do spróbowania whisky w "niecodziennym towarzystwie", np. pieprzu i truskawek. Zapisy do klubu są darmowe, odbywają się na stronie internetowej. Pasjonaci nie ograniczają się tylko do delektowania się ulubionymi gatunkami whisky. Dodatkowo zajmuje ich poszukiwanie różnych mieszanek, na które składają się wyjątkowe single malts o zróżnicowanym pochodzeniu i wieku, a później kolekcjonowanie wybranych butelek. Warto wiedzieć, że istnieją whisky, np. Johnnie Walker Blue Label, których posiadanie można porównać z lokatą – ich wartość z czasem tylko rośnie. Jest to spowodowane tym, że na ten wariant Johnnie Walker składa się mieszanka unikalnych single malts, które leżakowały w drewnianych beczkach nawet 70 lat, a destylarnie w których powstały już od dawna nie funkcjonują. Fakt ten sprawia, że butelka Blue Label jest wyjątkowa i niepowtarzalna, a to jest to, co prawdziwi pasjonaci i kolekcjonerzy lubią najbardziej.

Kariera też może być… hobby
Prawdziwy profesjonalista, jeśli chodzi o rozwój zawodowy, nieustannie poszerza swoje kompetencje. Jego pasją jest stałe kształcenie i zdobywanie wiedzy po to, by być po prostu najlepszym. Nowocześni mężczyźni dbają też o rozwój osobisty np. poprzez spotkania z coachem. Takie sesje pozwalają usunąć przeszkody i bariery, jakie dzielą nas od spełnienia swoich marzeń i osiągnięcia życiowego celu. Coaching pozwala zrozumieć co nas ogranicza i pomaga wydobyć z nas potencjał, by dopiąć swego.

Pasja podróżowania
Dobrym sposobem na poszerzanie horyzontów jest podróżowanie po świecie - stykanie się z innymi kulturami, pobyt w coraz to nowych miejscach, nauka języków obcych. Często podróżowanie kojarzy się z odpoczynkiem fizycznym i psychicznym, z wakacjami. Dla prawdziwego pasjonata podróż to przede wszystkim odkrywanie nowego, poznawanie i uczenie się od innych, napotkanych ludzi. Jest to zdobywanie doświadczenia, uczenie się o życiu i o świecie w sposób aktywny, polegający na interakcjach i zaangażowaniu. Wyprawa w niestandardowe miejsce, czy to w daleki zakątek globu, czy też do miejscowości obok, jeśli tylko przyniesie ciekawą wiedzę oraz pozwoli na zaspokojenie głodu podróży, jest dobrym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

Jak sport, to jaki?
Osoby, których pasją jest sport, często są kojarzone z jego odmianami ekstremalnymi. Jest to oczywiście coś ciekawego, jednak głównym wymogiem jest najczęściej bardzo dobra kondycja fizyczna i odwaga. Bardziej wartościowe są sporty wysokiego ryzyka, które nie są ekstremalnie niebezpieczne, lecz wymagają rozwijania różnych umiejętności oraz odpowiedniego przygotowania technicznego i wiedzy. Do takich sportów zaliczają się spadochroniarstwo, paralotniarswo, ale też jazda konna, myślistwo, sporty obronne czy nawet snowboard i surfing. Ich głównym celem jest stałe rozwijanie pewnych cech, kształtowanie i doskonalenie odpowiednich odruchów w różnych sytuacjach, w których trzeba szybko podjąć decyzję oraz zareagować na zmieniającą się sytuację. Uprawianie tego typu sportów to wartościowa pasja, dzięki której rozwijane są różne inne umiejętności, obok kondycji fizycznej.

Współczesny świat stawia przed mężczyznami wiele wyzwań. Sposób spędzania wolnego czasu wpływa na postrzeganie mężczyzny w kręgu znajomych, w pracy, zmienia wizerunek w oczach kobiet… Warto poszukać w sobie odpowiedzi na pytanie: co mnie interesuje, czym chcę się zajmować poza pracą? Odnalezienie hobby, dzięki któremu możliwe będzie rozwijanie osobowości i zdobywanie nowej wiedzy, wpłynie na poczucie własnej wartości, zwiększy pewność siebie. A dodatkowo, będzie o czym opowiadać podczas spotkań towarzyskich, przerwy na kawę w pracy, na randce, czy nawet na Facebooku.
19-10-17 15:06:37