X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Trio dla singla - Silit i gotowanie na mini-MAX

garnki
Opracowanie: Silit
Być "single" to przejaw już nie tylko współczesnej mody, ale swoisty wymóg czasów. Poświęcić się pracy, oddać swoje siły, energię i czas firmie – to wszystko oznacza zawodową realizację, rozwój, wspinanie się po drabinie kariery.

Z drugiej strony oddanie pracy wymaga czasami wyrzeczenia się rodziny. Wtedy w istnienie wkrada się samotność. Niestety, w życiu zawsze jest "coś za coś".

Ale – współcześni single dobrze czują się w ruchu, spełniają się w dzianiu pełnym wrażeń. Samotni z wyboru, często są ludźmi na eksponowanych stanowiskach. Single to bardzo wymagający klienci. Wyposażają ze smakiem mieszkanie, nie godzą się na prowizorkę w kuchni. Jeśli żyć, to na maxa! Żadnego minimum. Jednak, czy aby na pewno?

garnki
miniMAX dla arcywymagających
Kuchenny hit podbijający serca singli całego świata – naczynia miniMAX niemieckiej firmy Silit – to coś, obok czego żaden wielbiciel kuchnie nie przejdzie obojętnie. Sympatyczna, sprawnie łącząca sprzeczności nazwa serii odwołuje się do jej mini-malnego formatu i MAX-ymalnych możliwości. Zestaw naczyń miniMAX składa się z uroczego tria - dwóch garnków i patelni. Garnki są faktycznie nieduże – 1,5 i 1,9 litra. Patelnia z kolei ma 16 cm średnicy. Tyle, jeśli chodzi o minimalizm zestawu. Z kolei kwestii "MAX" jest tu wiele więcej, gdyż Silit, jak zwykle, stanął na wysokości zadania.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to ogromna wyrazistość barw serii garnków miniMAX. Jest ich pięć, a jedna piękniejsza od drugiej. Słoneczna radość żółci, ognista namiętność czerwieni, mandarynkowy luz pomarańczu i limetkowa świeżość zieleni – to oferta dla wielbicieli barw czystych, aktywizujących, mocnych i wyrazistych. Z kolei zestaw Silargan® Black przywodzi na myśl zupełnie inne, bo mroczne, smaki i smaczki. Te smoliście czarne wewnątrz i na zewnątrz naczynia przypadną do gustu wielbicielom minimalizmu, kuchni stonowanej, eleganckiej i na pozór chłodnej.

garnki
Tajemnica Silarganu®
I ciąg dalszy kwestii "MAX" – doskonały dobór barw wysokogatunkowej emalii to jedno, a zjawiskowa technologia wewnątrz – to drugie. Wnętrza garnków zostały wyposażone w ceramiczną, niemal niezniszczalną powłokę Silargan® - zjawisko sztuki użytkowej opatentowane przez firmę Silit.
Dzięki Silarganowi® garnki zyskują nadzwyczajne cechy: ich wnętrze jest antybakteryjne i antyalergiczne. Nie dość tego, silarganowej powierzchni nie sposób zadrapać ani porysować. Dzięki niepowtarzalnym właściwościom garnki z powierzchnią Silargan® same z siebie dbają o ludzkie zdrowie. Stanowią absolutne przeciwieństwo tradycyjnych naczyń. I tę właściwość potrafią docenić świadomi, bo interesujący się współczesnymi technologiami, single.

garnki
Faktor antybakteria nie da żyć zarazkom
MiniMAX Silita należy do absolutnej czołówki naczyń tego świata. Silit stworzył garnki i patelnie, które posiadają kulinarny "mózg"! Niezależnie od tego, czy zdanie to brzmi jak slogan reklamowy, czy nie – taka jest prawda. Oto dowody.
Silargan® nie pozwala rozwinąć się bakteriom chorobotwórczym, drobnoustrojom czy mikroorganizmom, które wywołują procesy gnilne żywności. Dzięki temu w naczyniach z Silarganem® można serwować posiłki, czy przechowywać przez jakiś czas żywność.

Nie dość tego – kiedy gotuje się w naczyniach z Silarganem®, bakterie są samoczynnie likwidowane podczas obróbki cieplnej żywności. Można mieć gwarancję, że potrawa jest zdrowa i w żaden sposób nie zagrozi przewodowi pokarmowemu. Faktor antybakteryjny zmniejsza również ryzyko zapadnięcia na różnego typu infekcje – zmorę współczesności.

Warto podkreślić, że Silargan® potrafi poradzić sobie nawet z najgorszymi wrogami ludzkiego przewodu pokarmowego – salmonellą, bakterią coli czy gronkowcem. Każdy dobrze wie, że te groźne bakterie wywołują różnego typu zakażenia, zatrucia, zaziębienia, zapalenia płuc, a nawet zapalenie opon mózgowych czy sepsę. Szczęśliwie, mądry Silargan® siódmym zmysłem wyłapuje obecność bakterii w potrawach i bez litości je zabija. Garnki z Silarganem® same z siebie walczą o ludzkie zdrowie. To zupełnie niepospolita właściwość i umiejętność! Dlatego dbający o zdrowie, odwiedzający fitness cluby i siłownie, stawiający na aktywność, dynamizm życiowy i długie zdrowie single cenią sobie serię miniMAX.

garnki
Alergicy kochają Silargan®
Nie dość, że Silargan® bardzo skutecznie walczy z bakteriami, posiada również zespolony ze strukturą powłoki faktor antyalergiczny. Naczynia z Silarganem® nie zawierają niklu, odpowiedzialnego za wywoływanie alergii. Dlatego alergicy całym sercem pokochali Silit za wynalazek Silarganu®. Po raz pierwszy mogą bezpiecznie jeść, co dusza zapragnie.
Żaden singiel, który został skazany na alergię, noszenie ze sobą "wagonu" chusteczek higienicznych, nie przepuści takiej okazji! Uwolnić się od tego, co tak bardzo przeszkadza w życiu? Z największą przyjemnością!

garnki
Prawie niezniszczalny garnek
Silarganowa, wewnętrzna powłoka naczyń jest niezwykle twarda i niemożliwa do zarysowania. Dlaczego to takie istotne? W mikro-szczelinach, które pojawiają się na dnie i ściankach tradycyjnych garnków, gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje wchodzące w reakcję z potrawą. I tu znowu wracamy do opisanego powyżej problemu trzech czyhających na ludzkie zdrowie trujących pierwiastków – ołowiu, niklu i aluminium.

Ponieważ na Silarganowej powierzchnie nie ma rys, gotującemu nie grozi też inwazja wroga. Po raz kolejny sprawa sprowadza się tu do arcyzdrowego gotowania.
Ta absolutnie wyjątkowa, egalitarna właściwość nie całkiem drogiej serii Silita jest tym, co kusi singla. Ekskluzywne życie nowoczesnego człowieka sprowadza się do wybierania tego, co najlepsze. Tu nie ma miejsca na kompromisy. Dlatego single tak chętnie gotują w miniMAX-ie.

garnki
Niczego nie straci, wszystko zatrzyma
To nie koniec zalet Silarganu®. Ta niezwykła powłoka sprawia, że gotowane potrawy nie tracą składników mineralnych. Tym samym pożywienie jest pełnowartościowe, dostarcza wszelkich koniecznych do zachowania zdrowia witamin, enzymów i minerałów.

Dodatkowo – naczynia z Silarganem® nie zmieniają smaku, barwy i zapachu potrawy. By posmakować różnicy między potrawami gotowanymi w zwykłych naczyniach i garnkach z Silarganem®, należałoby ugotować w obu identyczną potrawę. Efekt zdumiewa! Zdawać by się mogło, że w obu garnkach szykowano zupełnie inny obiad! Posiłek będzie wyglądał, pachniał i smakował zupełnie odmiennie. Można powiedzieć, że dopiero gotowanie w prawdziwie dobrych naczyniach sprawia, że obiad zaczyna smakować. I wtedy trudno doczekać się kolejnego! A przecież, wymagający "single" nie kontentują się byle jaką kuchnią – ona ma i wyglądać i smakować najlepiej.

Eko-indukcja
Warstwa Silarganu® stapiana jest w ogromnych temperaturach z ferromagnetycznym, stalowym szkieletem garnka. Dlatego naczynia z serii miniMAX doskonale nadają się do używania na kuchenkach indukcyjnych. Można powiedzieć, że Silit tworzy garnki ekologiczne. Ich konstrukcja pozwala na takie rozprowadzanie ciepła, by używać do gotowania możliwie najmniejszej ilości energii.
Naczynia Silit dbają i o człowieka i jego środowisko. Trudno wyobrazić sobie bardziej życzliwego kuchennego pomocnika. I tę właściwość doceni singiel, który, jako człowiek XXI wieku, jest świadomy tego, że sam również może pomóc naturze.

I już ostatni spis zalet
Zapytają Państwo, czy te naczynia nie mają przypadkiem jakiś wad? Nie. Tak się składa, że wyposażono je li tylko w zalety! Do opisanych powyżej należy dodać też fakt, że seria miniMAX jest skonstruowana tak, by można trzymać ją w półce w formie tzw. wieży – naczynia włożone jedne w drugie. To, już z góry uprzedzimy pytanie, bynajmniej nie szkodzi Silarganowi®.
Nie dość na tym – miniMAX ma minimalne wymagania jeśli chodzi o mycie i czyszczenie. Zabieganego singla wyręczy zmywarka.
Kolejna zaleta - nienagrzewające uchwyty naczyń i pokrywek pozwalają komfortowo gotować. Nie trzeba obawiać się o oparzenie, czy rozglądać po kuchni za zapodzianą gdzieś rękawicą do gorących naczyń.
I na koniec to, co najbardziej kolorowe. Seria miniMAX pozwala na tworzenie samodzielnych kompozycji kolorystycznych. Można kupić pojedyncze naczynia w różnych barwach i sprawić, że kuchnia będzie jeszcze bardziej przyjazna i zachęcająca do szykowania intrygujących przysmaków. Stanie się też oazą nastroju dla wymagającego singla-perfekcjonisty.
Jak widać, naczynia Silit z serii miniMAX włączają się w ruch świadomego, zdrowego i kolorowego gotowania na bardzo wysokim poziomie. Zaspokoją kaprysy najbardziej wymagających wielbicieli kuchni – singli, którym niełatwo jest dogodzić.

A jeśli singlowi przejdzie kiedyś ochota na samotność? I tu nie ma kłopotu, bo miniMAX doskonale nadaje się do używania przez dwuosobową rodzinę. Z racji niedużych rozmiarów może też służyć jako zestaw naczyń pomocniczych.
A jeśli singiel jest smakoszem i wielbicielem kuchni, który za nic nie pomieści swoich kulinarnych talentów w niewielkim zestawie miniMAX? I na to znalazł receptę przewidujący Silit. Jego oferta aż roi się od Silarganowych wynalazków o kunsztownych formach i możliwościach.

Seria miniMAX kusi, nie tylko singli, swoją technologiczną pomysłowością i figlarnością barw. Pogotować w niej wirtualnie można w naszym sklepie . Zapraszamy na mini-przygodę z MAXI-smakiem.

Joanna Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek, technik technolog żywienia zbiorowego

Jeśli nabrałeś już apetytu na ten wspaniały zestaw garnków, możesz go kupić za pośrednictwem dystrybutora produktów Silit
18-06-22 15:18:30