X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Urządzamy łazienkę w drewnie

Łazienki, meble łazienkowe Carmen
Opracowanie: Aquaform
Źródło: Aquaform
Aranżacja łazienki w drewnie to jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich, który na długo pozostanie na topie. Ten ciepły i przytulny surowiec zyskał uznanie zarówno u entuzjastów stylu klasycznego jak i nowoczesnego, ponieważ drewno pasuje do wszystkiego.

Drewno w łazience
Drewniana podłoga (sprawdź tu) jest miła w dotyku, wygląda szlachetnie i bardzo elegancko, a aranżacje wnętrz z wykorzystaniem drewna są ciepłe i przytulne. Od kiedy zaczęło być stosowane także w łazience, systematycznie rośnie grono jego zwolenników. Rozwiązaniem tym zachwycają się zarówno projektanci, jak i użytkownicy. Nic w tym dziwnego, ponieważ zastosowanie drewna w łazience niesie ze sobą wiele zalet. W sypialniach z łazienką okładziny drewniane harmonijnie łączą obie funkcje. Wyjście po kąpieli na drewnianą podłogę jest przyjemne w przeciwieństwie do stąpania po zimnych płytkach ceramicznych lub kamieniu naturalnym. Ponadto drewno doskonale przewodzi ciepło, dlatego można je stosować na ogrzewanie podłogowe, co dodatkowo zwiększa komfort cieplny w pomieszczeniu.

Ceramika łazienkowa Disegno Ceramicafirmy - Coram Poland
Opracowanie: Cesana
Źródło: Cesana

Oprócz drewnianych podłóg dedykowanych do pomieszczeń, w których posadzka jest szczególnie narażona na działanie wilgoci i wody, w sprzedaży dostępne są także inne elementy wyposażenia łazienki. Niektórzy producenci urządzeń sanitarnych mają w swojej ofercie drewniane umywalki i wanny. Mało kogo jednak stać na taki gadżet. W zamian ciekawym rozwiązaniem do niewielkiego pomieszczenia kąpielowego może być drewniana obudowa wanny. Można ją wykonać z tego samego drewna co podłoga. Pomysł ten jest często wykorzystywany przez projektantów wnętrz. Wanna w takiej obudowie sprawia wrażenie mniejszej i subtelnie wtapia się w w aranżację.

Na ścianie w łazience można także zastosować drewno w formie paneli lub okładziny, która jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wody. Niektóre projekty łazienek proponują ich użycie w najbardziej mokrych strefach - przy wannie i w obrębie prysznica.

Dzięki nowoczesnym technologiom obróbki i konserwacji drewna, jego zastosowanie jest bardzo wszechstronne. Przy jego użyciu można tworzyć modne, eleganckie i bardzo trwałe aranżacje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jedynym ograniczeniem jest już tylko wyobraźnia.

Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria On-Off
Opracowanie: Serafinart
Źródło: DuPont™ i Corian®
Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria Simple
Opracowanie: BO Studio
Źródło: DuPont™ i Corian®
Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria Balia
Opracowanie: Beza Projekt
Źródło: DuPont™ i Corian®
Opracowanie: Agnieszka Bykowska
22-05-27 11:12:44