X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wakacyjny niezbędnik żeglarza

Mazury to piękne miejsce na spędzenie wakacji w Polsce. Urlop pod żaglami będzie fantastyczną przygodą zarówno dla grupy przyjaciół, jak i rodziny z dziećmi. Jednak zanim zabierzesz swoich najbliższych do Krainy Wielkich Jezior, zaopatrz się w kilka gadżetów, które ułatwią codzienne czynności. Dzięki nim nic nie zakłóci Twojego wypoczynku.

Gotowanie pod chmurką
Kovea Zestaw naczyń turystycznych Silver
Opracowanie: agito.pl
Źródło: agito.pl
Gotowanie w czasie rejsów na Mazurach nie jest najłatwiejsze. Potrawy zwykle składają się z bardzo podstawowych produktów, masz ograniczoną przestrzeń do przygotowania dań, a naczynia narażone są na zniszczenie. Dlatego na wakacje pod żaglami zabierz ze sobą naczynia stworzone specjalnie do gotowania dla większej ilości osób w warunkach turystycznych. Firma Kovea przygotowała na taką okoliczność zestaw Kovea Silver 78 (ok. 289,90 zł w w jego skład wchodzą garnki oraz plastikowe naczynia. Ich ergonomiczny kształt pozwala na kompaktowe przechowywanie na niewielkiej przestrzeni.

Tu przyciąć, tam przykręcić
Narzędzia , Multitool Gerber Bear Grylls Ultimate
Opracowanie: agito.pl
Źródło: agito.pl
W czasie wakacji dobrze jest mieć pod ręką zestaw narządzi, na jachcie zawsze jakaś śrubka się wykręci, zawias poluzuje a linkę trzeba skrócić. Zamiast zabierać ze sobą całą skrzynkę narzędzi, którą trudno będzie zmieścić w małej przestrzeni Twojej żaglówki, wybierz jedno, wielofunkcyjne narzędzie. Prace naprawcze w warunkach terenowych mogą być ogromną udręką, jednak narzędzie, które łączy scyzoryki, kombinerki, nożyczki i wkrętak ułatwi oraz przyspieszy rozwiązanie kłopotu (narzędzie wielofunkcyjne Multitool Gerber Bear Grylls Ultimate, ok. 229,90 zł w Pamiętaj, że to inwestycja, po urlopie narzędzie możesz wozić w aucie na wszelki wypadek.

Ciemną nocą
Latarka Mactronic Latarka Outdoor Pro
Opracowanie: agito.pl
Źródło: agito.pl
Masz ją w domu i samochodzie, więc dlaczego nie zabrać jej na wakacje. Latarka jest jednym z najważniejszych gadżetów podczas mazurskich wypraw. Oświetli drogę do ogniska, pomoże znaleźć zagubioną szeklę i doprowadzi Cię do Twojego jachtu po szalonej nocy w porcie. Możesz wybrać model wodoodporny (latarka Mactronic Nemo-5L, cena ok. 20 zł w o ciekawym designie (latarka Mactronic Outdoor Pro nu-trail 26 lumenów z klipsem, cena ok. 91 zł w czy dla wygodnych – tzw. czołówkę (latarka Mactronic 1W LED, ok. 45 zł w Pamiętaj, by zabrać na pokład zapasowe baterie. latarka - sprawdź więcej -
Źródło: Monday PR
Opracowanie: Roman Grąziewicz
19-04-11 07:20:04