X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

"Mary and Max" w reżyserii Adama Elliota

Mary and Max
Opracowanie: Adam Elliot
Spotkania między kadrami to projekt Fundacji Generator oraz Tria Kobiet Niezależnych. Fundacja stosuje film w rozwoju osobistym i edukacji, rozwijając konieczne do tego narzędzia i wiedzę; bada źródła i oddziaływanie kina, promuje wartościowe projekty artystyczne, wskazując na twórcze sposoby odbioru sztuki filmowej.

Filmowe cykle projektu to realizowane co kilka tygodni, w warszawskim KINO. LAB pokazy starannie wyselekcjonowanych filmów, wzbogacone dyskusjami z psychologami, terapeutami i ludźmi filmu. Każdy pokaz dopełniają autorskie warsztaty rozwoju osobistego. Najbliższe spotkanie, 4 września, poświęcone jest przyjaźni.

W warszawskim KINO.LAB pokażemy Mary and Max w reżyserii Adama Elliota z 2009 roku. Znakomity film, który otwierał ubiegłoroczny festiwal w Sundance, nie trafił nigdy na nasze ekrany. Obejrzymy go wspólnie w cyklu Związki, pod hasłem Przyjaźń. Po seansie porozmawiamy z psycholożką Paulą Sawicką oraz dziennikarzem Michałem Margańskim o tym, jak być blisko siebie mimo naszych wad, ile w naszych relacjach egoizmu, a ile heroizmu, czym jest dbanie o związki. Po dyskusji zapraszamy na warsztat kinoterapeutyczny.  
Mary and Max

Mary and Max - Max mieszka w Nowym Jorku, ma 44 lata, nadwagę, zespół Aspergera i słabość do czekoladowych hot dogów własnego pomysłu. Mary jest z Australii, ma 8 lat, oczy koloru kałuży i szuka przyjaciela, który byłby nieco bardziej rozmowny niż jej udomowiony kurczak. Pewnego dnia Mary wybiera w książce telefonicznej na chybił trafił nazwisko i pisze list. Tak rozpoczyna się historia najbardziej nieprawdopodobnej przyjaźni i jeden z bardziej wzruszających filmów ostatnich lat.

reż.: Adam Elliot, głosów użyczyli: Philip Seymour Hoffman, Toni Collette, Eric Bana
szczegóły: Australia 2009, 80 min.
Trailer:

Spotkanie poświęcone jest przyjaźni - 4 września (sobota)
KINO.LAB ul. Jazdów 2 Zamek Ujazdowski, Warszawa
15:00 - projekcja filmu Mary and Max
16.30 - dyskusja inna niż wszystkie  
18.30 – 20.30 - warsztat kinoterapeutyczny

Bilety: seans + panel: 10 zł
seans + panel + warsztat: 60siatka (zobacz moja strona)(studenci SWPS 10 % zniżki)
Bilety do nabycia w kasach CSW
Źródło: KINOTERAPIA
19-10-17 13:09:13