X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pendrive i czytnik kart pamięci w jednym

pendrive
Amerykańska firma Kingston Technology wprowadza na rynek ciekawy model pendrive'a. Prócz przechowywania danych, DataTraveler Micro Reader obsługuje także karty pamięci, używane w przenośnych gadżetach.

Nowe urządzenie w ofercie Kingstona czyta wyłącznie karty pamięci typu "micro": MicroSD, MicroSDHC oraz Memory Stick Micro. Kartę wystarczy włożyć do pendrive'a, który następnie umieszczamy w gnieździe USB komputera. Dzięki temu dostęp do zawartości pamięci jest prosty i natychmiastowy.

Kingston DataTraveler Micro Reader pozwala korzystać ze znanej z Windows Vista technologii ReadyBoost. Dzięki niej system używa podłączonego pendrive'a jako pamięci podręcznej, co powinno przyspieszyć działanie komputera. Dostępne pojemności pendrive'a to 1, 2 oraz 4GB, których ceny wahają się w przedziale od 19 do 42 dolarów.

"Rośnie liczba funkcji w telefonach komórkowych", mówi Jean Wong, Product Manager Kingstona, odpowiedzialny za pamięci Flash. "Mamy nadzieję, że użytkownicy komórek docenią elastyczność DT Micro Reader, który współpracuje z wieloma urządzeniami i formatami kart pamięci".
Źródło: 4press.pl
21-05-15 07:37:02