X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Aktywna majówka na rowerze

wycieczki rowerowe
W tym roku, wiosenny wypoczynek będzie trwał zaledwie 3 dni, więc tym bardziej należy zastanowić się nad odpowiednim zagospodarowaniem wolnego czasu. Słoneczna, piękna pogoda sprawia, że miłośnicy dwóch kółek wreszcie mogą udać się na rowerowe wyprawy.

To doskonała okazja na rodzinne pikniki przy grillu, zwiedzenie, dotąd nie znanych zakamarków naszej okolicy czy wycieczki rowerowe na specjalnie wyznaczonych trasach parków krajobrazowych. Dla wszystkich amatorów tego sportu, firma Casio przygotowała nowy model aparatu fotograficznego EX-FC100, który dzięki nietypowym funkcjom m.in. kręcenia filmów w zwolnionym tempie czy robienia nawet 30 zdjęć na sekundę, z pewnością sprawdzi się podczas rodzinnych wycieczek w majowy weekend.

Wypad z przyjaciółmi poza miasto, piknik czy grill w pobliskim parku krajobrazowym to dziś najczęściej wymieniane propozycje na spędzenie najbliższego weekendu majowego. Warszawska Masa Krytyczna, czyli comiesięczna impreza rowerowa obejmująca ponad 2000 uczestników, stała się inspiracją do aktywnego wypoczynku.

Wycieczki rowerowe cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie wolnego czasu bez dwóch kółek. Rodzinne wypady za miasto, czy miejskie przejażdżki w gronie przyjaciół stały się elementem nowoczesnego stylu życia. Nieodłącznym kompanem wypraw na jednośladach jest aparat fotograficzny, pozwalający utrwalić chwile spędzone wśród najbliższych.

Dodatkowe obciążenie podczas rowerowych eskapad, może znacznie ograniczyć ruchy kierującego. Dlatego też, sprzęty dla miłośników rowerów tj. aparaty fotograficzne, muszą być lekkie, małe, poręczne, łatwe w użyciu i posiadać przydatne, dla amatorów sportowego stylu życia, funkcje.

Co weekend, wraz ze znajomymi, zwiedzamy okolice Gdańska na rowerach. Jest to wspaniała forma wypoczynku przed nadchodzącym tygodniem. Zawsze staramy się mieć ze sobą aparat fotograficzny, aby utrwalić wspólnie spędzone chwile. Niestety lustrzanki są ciężkie i zajmują dużo miejsca, a i wykonanie dobrego zdjęcia przy ich pomocy jest dla amatora nie lada wyzwaniem. Dlatego na takich wyjazdach sprawdzają się małe, poręczne cyfrówki. Są one lekkie, mieszczą się w kieszeni bluzy czy kurtki, no i nie wymagają posiadania szczególnych umiejętności, by zrobić dobrą fotkę, zwłaszcza w trakcie ruchu.– mówi Kamil Kleszczewski – rowerzysta z Gdańska.

Aparat EX-FC100 dzięki technologii slow-motion, umożliwia kręcenie filmu w zwolnionym tempie. Bez problemu utrwalimy obraz podczas jazdy na rowerze czy wspólnych zabaw przy ognisku. Jest to niespotykana do tej pory funkcja w kompaktach, doskonale sprawdzająca się przy ujęciach, w których liczy się dokładność i szybkość. Bez wątpienia stała się ona również alternatywą dla filmów kręconych zwykłym aparatem. Autorska technologia umożliwia też obejrzenie poruszającego się na ekranie LCD obiektu czy osoby w zwolnionym tempie i wybranie idealnego momentu na wykonanie zdjęcia.

To, co wyróżnia nową cyfrówkę Casio od innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku, to m.in. możliwość szybkiego wykonywania zdjęć - EX-FC100 może ich wykonać 30 w ciągu jednej sekundy. Jest to bardzo istotne podczas robienia zdjęć, w których liczy się każda sekunda i możemy mieć pewność, że nie umknie nam żadne ujęcie. Dodatkowo aparaty dzięki funkcji Best Shot potrafią wybrać i zapisać tylko najlepsze zdjęcia z wybranej serii. Urządzenia posiadają funkcję nagrywania filmów HD (1280x720) do 1000 klatek na sekundę, pozwalającą na przygotowanie materiału o prędkości nieuchwytnej dla ludzkiego oka. Urządzenia, dzięki niewielkim rozmiarom i wadze, można łatwo ukryć w kieszeni bluzy czy plecaku.
Źródło: Core PR
18-08-02 07:10:02