X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak nowocześnie zaaranżować gabinet stomatologiczny?

Wysoka estetyka i modna aranżacja wnętrz to standard, który już dawno wyszedł poza obręb pomieszczeń domów, mieszkań, czy obiektów użyteczności publicznej. Powszechnie znane usługi takie jak salony urody, restauracje, a nawet gabinety medyczne starają się podążać za wiodącymi trendami wnętrzarskimi.

Gabinet dentystyczny, aranżacja wnętrza
Opracowanie: P. i A. Bykowscy
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/

Standard aranżacji wnętrz świadczy nie tylko o dobrym guście. Ma on dodatkowo zachęcać klientów i zapewniać o wysokiej jakości oferowanych usług. Gabinety stomatologiczne i lekarskie także zmieniają swój stereotypowy wygląd. Normy określające sposób wyposażenia, oświetlenia i materiałów, które można użyć do wykończenia wnętrz - przejdź - są surowe. Mimo to architekci wnętrz doskonale dostosowują wystrój do aktualnych trendów. Dzięki estetycznej, modnej i nowoczesnej aranżacji wizyta u dentysty jest znacznie przyjemniejsza.


Projekt i wizualizacje gabinetu stomatologicznego powstały na zlecenie Prywatnej Praktyki Stomatologicznej All Dent w Kątach Wrocławskich. Najważniejszymi kryteriami, które wytyczyły kierunek pracy projektantów były: funkcjonalność, ergonomia, normy dotyczące aranżacji gabinetów medycznych i niewielki budżet. Inwestor doskonale przygotował się do spotkania organizacyjnego i szczegółowo określił kluczowe kwestie - ustawienie sprzętów oraz umeblowania w układzie najwygodniejszym do pracy z pacjentami. Następnie ustalona została stylistyka i wstępna kolorystyka wnętrz. Inwestorowi i projektantom zależało na stworzeniu spójnej koncepcji dla dwóch niewielkich gabinetów, recepcji z poczekalnią oraz toalety dla pacjentów, przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.

Gabinet dentystyczny, recepcja z poczekalnią
Opracowanie: P. i A. Bykowscy
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/

Niewielkie powierzchnie obu gabinetów i toalety, oraz restrykcyjne normy ograniczyły znacząco swobodę projektowania. Styl minimalistyczny okazał się strzałem w dziesiątkę. Nutę ożywienia w obu gabinetach zabiegowych wnoszą mocne kolory oraz duże przeszklenia z wielkoformatowymi grafikami, oświetlone listwami ledowymi. Taki sam motyw oświetlenia powtórzył się w toalecie. Tam profile podokienne (pod tym linkiem) ledowa została umieszczona nad dużym lustrem, które optycznie powiększa niewielkie wnętrze. „Zanim powstał projekt każdego pomieszczenia z osobna wykonaliśmy wiele prób na modelu 3d. Wizualizacje pomogły dobrać między innymi najkorzystniejszą kolorystykę ścian oraz tematykę, wielkość i lokalizację grafik wielkoformatowych. Szkice pomysłów, po konsultacji z inwestorem, powoli przekształcały się w ostateczny projekt wnętrz” - komentuje Paweł Bykowski, grafik 3d z Wrocławia.

Toaleta dla niepełnosprawnych, minimalizm
Opracowanie: P. i A. Bykowscy
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/

Gabinet dentystyczny, aranżacja wnętrza
Opracowanie: P. i A. Bykowscy
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Opracowanie: Agnieszka Bykowska
22-06-21 10:01:49