X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Młode wino

młode wino
Opracowanie: Vivarto
Honza ma kumpla Jirkę, który nie jest wprawdzie zbyt inteligentny, ale ma jedną "dobrą" cechę. Ma niesamowity wpływ na kobiety, które poddają się jego urokowi zupełnie bezkrytycznie. Z tej umiejętności obaj przyjaciele często korzystają podczas swoich drobnych oszustw i wybryków.

Honza przypadkiem dowiaduje się, że jego dziadek jest śmiertelnie chory. Postanawia spełnić największe marzenie jego życia. Organizuje wyprawę za ocean do Argentyny. Zanim jednak dziadek spokojnie opuści swoją winnicę, Honza musi obiecać, że będzie jej doglądał podczas jego nieobecności. Zapowiada się piękna pogoda, a przez te kilkanaście dni przecież nic nie może się wydarzyć... ale czy na pewno?

Pełna spiżarnia, wyborne morawskie wino... i urocza sąsiadka Klara, w której Honza zakochuje się od pierwszego wejrzenia, to dopiero początek wakacyjnej przygody.

Kiedy przyjeżdża jego kumpel Jirka, wspólnie wybierają się na objazd po okolicznych morawskich winnicach i winiarniach. Po drodze czeka ich mnóstwo drobnych wpadek i komicznych sytuacji.

młode wino
Reżyseria - Tomáš Bařina
Scenariusz - Tomáš Bařina, Rudolf Merkner
Zdjęcia - Martin Preiss
Muzyka - Hynek Schneider, James Harries, Richard Krajčo
Montaż - Adam Dvořák
Scenografia - Milan Býček, Radek Jahůdka
Kostiumy - Michaela Hořejší
Producent - Adam Dvořák, Tomáš Vican (Vinná Galerie)

W rolach głównych:
Honza - Kryštof Hádek
Jirka - Lukáš Langmajer
Klárka - Tereza Voříškova
Michalica - Václav Postránecký
Dziadek - Lubomír Lipský
Kája - Tomáš Matonoha
Kozderka - Miroslav Táborský

Czas: 90 min.
Produkcja: Czechy 2007
Premiera: 2 STYCZNIA 2009

Ciekawostki
Scenariusz do tego filmu powstał częściowo w oparciu o rzeczywistą historię Lukasa Kohouta‚ fałszywego asystenta Jana Kavana, czeskiego ministra spraw zagranicznych.

Sam Kohut tak opowiada o swoich wybrykach:
Ten film jest wspaniały. Obejrzałem go czterokrotnie, bo nie mogłem się nim wprost nasycić. Myślę, że doskonale oddaje, jakie ze mnie ziółko.
U socjaldemokratów nie działał faks. Musiałem zatem udać się do politycznej konkurencji. W Unii Wolności faks działał. Dzięki temu zwiedziłem 99 krajów w 120 dni. Na koniec zdradzę tylko tyle, że podróże te kosztowały mnie zaledwie 20 tys. koron. A posłowie nie potrafią odwdzięczyć się wyborcom... Więcej znajdziecie w filmie.
Źródło: VIVARTO sp. z o. o.
17-09-18 06:34:10