X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Bugatti w kuchni, nie w garażu – włoski kwartet indywidualistów

urządzenia kuchenne
Opracowanie: Bugatti
Staną za sobą murem, wesprą się w każdej kuchennej potyczce. Lojalni bez granic, wierni sobie wzajemnie. Jednoczą ich nierozerwalne więzy krwi – wspólny design, kolorystyka i nazwisko… Bugatti.

Piękni, szykowni, stylowi i nadzwyczaj skuteczni w działaniu. Seria kuchennych, elektrycznych urządzeń włoskiej firmy Bugatti wzbudza szacunek i pożądanie tych, dla których kuchnia stanowi serce domu. Przepiękny ekspres ciśnieniowy Diva, toster i opiekacz w jednym o wdzięcznym imieniu Volo, wysmukły blender Vela i Uma – pomysłowa waga z timerem mają coraz więcej zamówień na swe usługi. I, jak to z typowo włoską rodziną bywa, podejmują się nawet bardzo skomplikowanych zadań. Nie darmo są czwórką zawodowców wysokiej klasy.

Uwodzicielska i uwielbiana przez tłumy
ekspresy ciśnieniowe
Temu, kto nie może z nią przestawać, serce pęka z tęsknoty. Wystarczy przelotne spojrzenie, wyobrażenie chwil spędzonych z Divą – a już nie ma ratunku. To miłość od pierwszego wejrzenia. Żaden ekspres nie zniewoli tak zmysłów, jak Diva. Żaden nie zapewni tylu ekstatycznych doznań. Życie bez Divy traci smak, bo przecież życie bez kawowego aromatu nie ma sensu.
Wyjątkowa, pierwsza dama Bugatii, Diva, pije tylko to, co najlepsze. Wyraża szczególne upodobanie do prawdziwego, włoskiego espresso. Podziwiana przez rzesze adoratorów, ma prawo być kapryśna. Roztacza wokół siebie magnetyczny urok. Pełna wdzięku, o przemyślnie rzeźbionej figurze, uwodzi gracją, z jaką szykuje kawę. Ta Diva zaskakuje na różne sposoby. Nikt, równie dobrze jak ona, nie przygotuje espresso, nie spieni mleka do cappuccino czy latte.
Diva ma gest i wybredny gust. Bierze z życia to, co najlepsze. Nie uznaje kompromisów – używa tylko najlepszej kawy. A kiedy ją zaparzy, można mieć wrażenie, że pije się miłosny napar. Już sam aromat szykowanej przez Divę kawy kieruje myśli ku jednemu celowi: chwycić w dłonie filiżankę z genialnie pachnącym i smakującym napojem bogów. Spróbować kawowego nektaru, czarnego, aksamitnego, z wykwintnym posmakiem goryczki i luksusową cermą – to doznanie staje się szczytem pragnień. Pić kawę przyrządzoną przez rzucającą na kolana tłumy Divę, najpiękniejszą z kawowych dam, to marzenie rozkochany milionów kawoszy. Jednak, Diva, kapryśna i wymagająca, starannie wybiera swoich adoratorów.

Gorący i żarliwy
tostery i opiekacze
Kolejny indywidualista z rodziny Bugatti – Volo, toster i opiekacz z rozżarzonym do czerwoności temperamentem. Genialna firma Bugatti stworzyła przepis na idealnego "prawie-mężczyznę". Następny, po Divie, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia.
Kształtny, wysportowany, wyjątkowo przystojny Volo podbija z sukcesem kobiece serca. Odgaduje w lot pragnienia i spełnia je bez grymasu. Inteligentny, samodzielny, uczynny i wyjątkowo sprawny – jaka szkoda, że nie jest mężczyzną z krwi i kości…
Toster i opiekacz w jednym tworzy syntezę najlepszych technologicznych rozwiązań i designu. Klasycznie oryginalny, elektroniczny panel sterowania tostera mieści w sobie niezwykłe funkcje. Volo rozmraża pieczywo, umie opiec je tylko z jednej strony, przygotowuje aromatyczne tosty, rumieni bułki czy bagietki. Obsługuje sam siebie – automatycznie obniża ruszt, dba o odpowiednią temperaturę, by pieczywo rozpływało się w oczarowanych pełnią smaku ustach. Nie dość tego, sam powiadamia, kiedy skończy szykować ulubione grzanki. Brakuje tylko, żeby Volo umiał sam podać je na stół.
Potężny, stabilny, genialnie gustowny toster jest tak zaprojektowany, że ozdobi każde wnętrze – od kuchni rustykalnej po najnowocześniejszą. A jeśli postawić go obok Divy – tworzą parę, od której nie da się oderwać wzroku. Nie mówiąc już o tym, jak fenomenalnie smakuje o poranku kawa z chrupiącymi grzankami. Taki zestaw odmieni najbardziej ponury dzień w czas pełen zdobyczy i przygód.

Ostry i zadziorny
blendery
Trzeci z kolorowej rodziny Bugatti – smukły, szczupły i sprężysty blender przybrał, dla niepoznaki – żeńskie imię Vela. Wyraźnie, ma do wykonania jakieś ściśle tajne zadanie, skoro ukrywa się pod "zavelaowanym" pseudonimem. Nie wnikajmy w jego sprawy, bo to ostry i zadziorny członek włoskiej rodziny.
Diva i Volo to stawiający na życiowe przyjemności hedoniści. Vela jest zupełnie odmiennym typem. Praktyczny, mocno stojący na… blacie, szybko i bez kompromisów załatwia swoje sprawy.
Jest perfekcjonistą we własnym fachu. Nie liczy się z niczym. Dla tego, co ulega jego ostrzom, nie ma litości. Działa, jak podpowiada mu jego gwałtowna natura – szybko i sprawnie - mieli, miksuje, rozdrabnia. Zmiata z powierzchni ziemi, zmienia konsystencję tego, co wpadnie w jego szklane sidła.
Vela gardzi "mięczakami" – z pomidora w mig robi przecier, z truskawek – wyborny koktajl. Oddać mu trzeba sprawiedliwość - ten ostry barbarzyńca doskonale wie, co robi. Na wzór prestidigitatora przetwarza kształty, nadając im nowe, lepsze smaki.
Vela to rewelacyjny kuchenny pomocnik o otwartym i twórczym umyśle. Przez otwór w pokrywce można do truskawek dodać mleka, do pomidorów aromatycznych ziół. Vela zaakceptuje każdy kulinarny eksperyment, by efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Jest twórczy i odważny. Nie boi się powoływać do życia soków, kefirów, jogurtów, koktajli i przecierów. Nie straszny mu też chłód twardych kostek lodu, które rozdrobni na zimny dodatek do aperitifów czy drinków.

Punktualna i skrupulatna
wagi kuchenne
I już ostatnia z czwórki indywidualistów. Delikatna, czarowna, subtelna Uma. Zawsze skrupulatna i punktualna. Swoją naturą przypomina prawdziwego bankiera i księgowego. I dobrze, bo pozostała trójka, za sprawą kompletnie nieokiełznanego temperamentu, zupełnie nie ma głowy do spraw przyziemnych. Więc Uma bierze na siebie ciężar ważenia, mierzenia, dbania o precyzyjne, kuchenne szczegóły, by reszta rodziny mogła się realizować w twórczym szale kreacji.
Jednak – Uma nie stoi bynajmniej z boku. Świadoma swoich możliwości i zalet precyzyjnego umysłu, jest dumna z tego, co potrafi. Ta wyposażona w timer waga nie pozwoli zapomnieć o pozostawionej na kuchence potrawie. Będzie strzegła jej przez godzinę, a później dźwięcznie poinformuje, że coś tu nie gra i trzeba biec z odsieczą. Ona, choć sprawna i dokładna, nie uratuje za kogoś obiadu. Uma pomaga. Nie bierze w swoje ręce losów kuchennego świata.
Jest niezastąpiona i w amatorskiej i w profesjonalnej kuchni, bo w każdej ceni się niezwykle precyzję i umiejętność odmierzania i ważenia. Uma ceniona jest tym bardziej, że jej praktyczno-elektroniczny zmysł pozwala ważyć też przy użyciu opcji tary. W niezwykle skuteczny sposób przyspiesza pracę w kuchni, by jak najwięcej czasu zostało na delektowanie się przyjemnościami stołu.
Uma, jak i cała włoska rodzina, jest próżna. Nie trafi do kąta jak skromny i pokorny Kopciuszek. Będzie dumnie stała na blacie w towarzystwie swojego większego rodzeństwa. Wie, że nie ma się czego wstydzić. Po pierwsze dlatego, że jest z rodu Bugatti. Po drugie – przemawia za nią arcyoryginalny design. Nie ma na świecie drugiej tak pięknej wagi, która rozchyla misę na kształt kielicha kwiatu zawieszonego na subtelnej łodydze.
Po trzecie – niezastąpiona sumienność sprawia, że Uma jest wagą na wagę złota.

urządzenia kuchenne
Prezent dla znawców
Bugatti stworzyło luksusowy prezent dla znawców kuchni, dla wielbicieli smaku i aromatu, dla estetów. Rodzina Bugatti może też być doskonałym prezentem dla nowożeńców urządzających swoje pierwsze mieszkanie. Zżyta ze sobą włoska rodzina pokaże, jak przez fascynację pięknem i smakiem można wzmacniać… związek. Nic tak dobrze nie wpływa na tworzenie przyjaznych relacji, jak przebywanie w otoczeniu pięknej Divy, Vola, Veli i Umy. Czwórka indywidualistów na zawsze odmieni sposób patrzenia na życie, nauczy smakowania przyjemności chwil i pokaże, jak wspólnie rozpocząć dzień od kawy i tostów, na deser upiec razem ciasto i napić się doskonałego owocowego koktajlu. Dzięki włoskiej, pełnej temperamentu rodzinie każdy dzień będzie przesycony wrażeniami.

Czworo perfekcjonistów Bugatti zamieszkało w sklepie , który kultywuje rodzinną atmosferę i włoski szyk, a Państwa zaprasza na kawę, tosty, ciasto i koktajl.

Aby zostać właścicielem tego wspaniałego zestawu kuchennego, wystarczy wejść na stronę dystrybutora produktów Bugatti

Joanna Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek
20-06-11 07:15:10