X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Karnisze w nowoczesnym mieszkaniu

Pokaż mi własne mieszkanie, to powiem ci, kim jesteś. Miejsce, w jakim na co dzień spędzasz czas odzwierciedla nie tylko twój styl bycia, może powiedzieć o tobie znacznie więcej, niż to, ile czasu jesteś każdego dnia w domu. Oczywiście ciężko pracujący, samotni ludzie w wynajętych kawalerkach nie zawsze zajmują się wystrojem, niekiedy nieco sprzątną, ale zwykle nie więcej.

pokój
Opracowanie: Lotari
Źródło: e-lotari.pl
Ale jeśli relaksujesz się w domu, w jakim mieszkasz, kiedy masz wystarczająco sporo środków na to, żeby być w stanie wybrać najkorzystniejszy, najdogodniejszy twoim zdaniem wystrój i odpowiednio do swoich gustów przystroić dom, potrafi to wyrazić wiele o tobie i prowadzonym życiu.

Polecamy też

Zasłony czy rolety?

rolety
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Gustowna aranżacja okien może być prawdziwą ozdobą wnętrza. Wśród dekoracyjnych trendów prym wiodą niezmienne zasłony i rolety. Projektanci jednak starają się wyjść poza utarte rozwiązania. Jakie metody dekoracji okien są modne we współczesnych aranżacjach wnętrz?


Ludzie aktywni zwykle nie czują się dobrze w domu, w którym kolor ścian jest ciemny, światła ciepłe, a okna zasłonięte. Z tego powodu wykorzystują radosne barwy i intrygujące, nietypowe dekoracje, w których otoczeniu czują się możliwie dobrze. I vice versa, ci, co zwykle wracają do mieszkania wyczerpani po całym dniu obowiązków, by nareszcie zaznać trochę spokoju, a w spokojnej sypialni jak najwcześniej zasnąć i nie mieć problemu ze wstaniem następnego dnia. Oni dobierają spokojne, kremowe barwy na ściany, niekiedy nawet ciemny brąz, umeblowanie w barwach ciemnego drewna i spokojne światła.

W jaki sposób uszykować sobie swój pokój tak, by był jak najbardziej neutralny świat, a razie potrzeby można by było go przemienić z ciemnej jaskini w jasne, żywe miejsce? Niedocenianym elementem wystroju wnętrz jest wnęka okienna. Dość wykorzystać inną firanę, żaluzje pionowe, wpuścić do stonowanego pokoju możliwie dużo światła i już mamy drastyczną metamorfozę. Nie potrzeba do tego remontu, a tylko odrobiny wysiłku przy zmianie kotar lub materiałowych żaluzji.

Pomagają w tym nowoczesne szyny sufitowe, odpowiednik starych karniszy rolkowych. Te są dużo żywotniejsze, a szereg żabek jeździ w nich znacznie łatwiej. Interesującym rozwiązaniem do przystrojenia okna są nieco modernistyczne karnisze kwadratowe, które pasują do dowolnego wystroju. W zależności od oczekiwań są osiągalne w różnych kolorach, ale najlepiej wybrać taki, który będzie pasował i do oświetlonego, jasnego mieszkania, i do ciemnego, spokojnego, stonowanego miejsca.
Źródło:
19-04-10 07:20:03