X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

BenQ XL2720T – 27” monitor zaprojektowany przez graczy dla graczy

Monitor BenQ XL2720T
Opracowanie: BenQ
Źródło: BenQ
Firma BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor przeznaczony dla profesjonalnych graczy. Po dużym poprzednim sukcesie pierwszej generacji serii XL, BenQ ponownie podjął współpracę z legendami Counter-Strike. W rezultacie powstał monitor do gier jak żaden inny - precyzja i szybkość, jakiej można oczekiwać od wysokiej klasy monitora do gier połączona z doskonałej jakości obrazem także dla miłośników rozrywki.

Korekcja czerni i czytelność obrazu
Słaba widoczność w ciemnych scenach może kosztować porażkę nawet najbardziej utalentowanych graczy. Technologia Korekcji silników czarnego koloru ma do zaoferowania niespotykany dotąd poziom kontroli i przejrzystości. Ciemne sceny są rozjaśnione bez prześwietlania jasnych obszarów w celu zachowania istotnych szczegółów, umożliwiając graczom dokładne zlokalizowanie ich przeciwników. Mogą łatwo w krytycznych momentach walki szybko reagować w każdej sytuacji.

Przełącznik sterowania i nawigacji
Monitor XL2720T jest wyposażony w stylowy Przełącznik S Switch. Ten charakterystyczny pilot wyposażony jest w trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora poprzez ekranowe menu - OSD. Teraz płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora jest tak proste jak 1-2-3.

Tryb Game Loader
BenQ udostępnia do pobrania specjalne ustawienia parametrów monitora używanych przez profesjonalnych graczy. Każdy tryb jest specjalnie zestrojony, dzięki czemu każdy użytkownik ma dostęp do tych wyjątkowych ustawień profesjonalnych graczy. Mogą one być również przypisane klawiszom S przełącznika. Niebawem dostępnych będzie więcej zestawów predefiniowanych ustawień przygotowanych przez profesjonalnych graczy.

Tryb FPS
Zaprogramowany tryb FPS dostosowany przez legendarnych graczy daje optymalny odcień i jasność, kontrast, ostrość oraz odwzorowanie kolorów w grach FPS, dzięki czemu łatwo można wykryć przeciwników i śledzić ich każdy ruch, nawet w niewyraźnej sytuacji. Istnieją dwie wersje do tego specjalnego trybu:
- FPS1 - tryb przeznaczony dla Counter-Strike 1.6;
- FPS2 - tryb Counter-Strike Source.

Indywidualne ustawienia obrazu
Tryb Wyświetlania sprawia, że zmiany rozmiaru ekranu są tak proste i szybkie, jak naciśnięcie przycisku. Możliwe jest natychmiastowe przełączanie między trybem wyświetlania 17" (4:3), 19" (4:3), 19"W (16:9), 21.5"W (16:9), 22"W (16:10), 23"W (16:9), 24"W (16:9) do 27"W(16:9). Możesz również skorzystać z przycisku Inteligentnego Skalowania (Smart-Scaling), przeznaczonego w szczególności dla rzecz graczy. Można zmienić rozmiar zawartości ekranu - adekwatnie do działania swojego awatara, tak by dokładnie odpowiadał oczekiwaniom wynikającym z kontroli. Gwarantuje to dużą skuteczność w grze.

Odświeżanie z częstotliwością 120Hz
Wyświetlany obraz jest odświeżany 120 razy w ciągu każdej sekundy, dzięki czemu nie ma przerw między tym, co dzieje się w wirtualnym świecie oglądanej gry, a tym co faktycznie widać na ekranie monitora. Opierając się na technologii hiper-szybkości przetwarzania wideo, XL2720T wyświetla na ekranie realistyczny obraz. Pozwala to natychmiast wychwycić położenie przeciwnika w chwili wykonania przez niego ruchu, śledzić dokładnie jego akcję - o zwycięstwie lub porażce decydują jedynie umiejętności gracza.

Rewelacyjnie szybki czas reakcji - 1 ms GTG
Niezwykle krótki czas reakcji - 1ms GTG (Grey-to-Grey) – brak smużenia w szybkich akcjach.

NVIDIA® 3D Vision™ 2
Monitor XL2720T posiada certyfikat NVIDIA (R) 3D Vision ™2-Ready z nowym NVIDIA 3D LightBoost™ i jest w stanie obsłużyć większość akcji graficznych gier 3D lub filmy bez utraty szczegółów, co daje realizm w obserwacji wirtualnych światów.
Monitor XL2720T ma wejścia D-Sub, HDMI, DVI-DL i DP ułatwiające podłączenie różnych konsol do gier.

Regulacja wysokości podstawy
Regulacja wysokości podstawy może być obsługiwany jednym palcem, dzięki czemu można bez wysiłku dostosować wysokość monitora do własnych preferencji - na poziomie, poniżej lub powyżej linii wzroku. Monitor można również przesunąć pionowo lub poziomo. Daje on także możliwość zamocowania na uchwycie standardu VESA 100. Ponadto, zamontowana z tyłu monitora, elegancka zawieszka na słuchawki, pozwala zachować porządek wokół monitora.

Zgodność z Win 8
Monitor XL2720T posiada Certyfikat Windows® 8 i jest w pełni kompatybilny z tym systemem. Po podłączeniu XL2720T do komputera, system Windows® 8 natychmiast rozpozna model, dzięki czemu podłączenie i konfiguracja przebiega bezproblemowo.

Monitor będzie dostępny w Polsce od kwietnia br. w sugerowanej cenie detalicznej 1999 zł. Gwarancja 36 miesięcy door-to-door..
Źródło: INDALO PR
Opracowanie: Krzysztof Bulanda
21-10-11 07:01:44