X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Aranżacje pokojów dziecięcych z Tikkurila Optiva
Opracowanie: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga niezwykle starannego doboru produktów. Ta przestrzeń powinna być bowiem miejscem nie tylko pięknym, radośnie kolorowym i wygodnie zorganizowanym, ale też - bezpiecznym. Przemieniając pokój dziecięcy w wielobarwną „baśniową krainę”, wybierajmy zatem farby najwyższej jakości, certyfikowane i minimalizujące ryzyko alergii.

Już od pierwszych dni życia, pokój dziecięcy jest dla najmłodszych domowników miejscem o wyjątkowym znaczeniu. To tu zaczynają poznawać świat i uczyć się jego wizualnego piękna. Ta przestrzeń to nie tylko najwspanialszy, radosny, domowy „plac zabaw”, ale też azyl - dający poczucie bezpieczeństwa i w szczególny sposób pozwalający doświadczyć pewności rodzinnego ciepła.

Do stworzenia takiego „małego królestwa” niezbędne są odpowiednie produkty, które pomogą we właściwy sposób zatroszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Farby Tikkurila Optiva łączą w sobie najwyższą jakość z przyjazną dla zdrowia i środowiska recepturą, czego potwierdzeniem jest międzynarodowy certyfikat Ecolabel – przyznawany przez niezależnych naukowców i uznawany w 25 krajach Unii Europejskiej. Dla jego uzyskania konieczne jest spełnienie rygorystycznych norm ekologicznych, obejmujących pełen cykl życia produktu.

Aranżacje pokojów dziecięcych z Tikkurila Optiva
Opracowanie: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Ponadto, farby - (przeczytaj więcej tutaj) z linii Tikkurila Optiva posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – największego stowarzyszenia naukowego skupiającego lekarzy alergologów. Rekomendacja ta jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników ani amoniaku, są więc to produkty rekomendowane osobom szczególnie wrażliwym (w tym dzieciom) i ze skłonnościami do alergii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, farby Tikkurila Optiva zawierają minimalną ilość lotnych związków organicznych – poniżej 5 g/l LZO (czyli sześciokrotnie poniżej wymaganej normy), a zawartość LZO w farbie podkładowej Tikkurila Optiva Primer wynosi poniżej 2 g/l.

Bogactwo kolorów farb Tikkurila Optiva (ponad 10 tysięcy odcieni) pozwoli każdemu wyczarować niezwykłą krainę dziecięcych marzeń. Sprawdzonym sposobem na aranżację pokoju najmłodszych domowników jest stosowanie jasnych, optymistycznych kolorów, które emanują pozytywną energią. Równie pozytywne reakcje przyniosą żywe, intensywne odcienie – pamiętajmy jednak, by unikać ich nadmiaru. Przeładowanie dziecięcej przestrzeni mnogością barw i wzorów może wywołać wizualny chaos. Jeśli decydujemy się na nasycone odcienie na ścianach – zestawmy je z neutralnymi kolorami mebelków.

Aranżacje pokojów dziecięcych z Tikkurila Optiva
Opracowanie: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Tajemniczy fiolet połączony z baśniowym błękitem tworzą niezwykły klimat wnętrza. Ścienne, wielobarwne dekoracje dodatkowo pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uczą odkrywania piękna kolorów.

Dzieciństwo jest nieustannym poznawaniem coraz to nowych lądów. Morska aranżacja w tonacjach spokojnego błękitu to idealny start do tej niezwykłej podróży. Tak zrównoważona baza kolorystyczna ścian tworzy doskonałe tło do wyeksponowania marynistycznych elementów.

Waniliowy beż połączony z miękkimi, pudrowymi pastelami tworzy wnętrze urzekające ciepłem i lekkością. Oparta na stonowanej palecie barw i wypełniona staranną kompozycją dodatków przestrzeń jest niezwykle przyjemna w odbiorze.

Pokój w tonacjach słonecznego nieba w naturalny sposób łączy radość z poczuciem bezpieczeństwa. Wnętrze emanuje pozytywną energią i promiennym ciepłem. Miękkie, pastelowe odcienie idealnie sprawdzą się w każdej dziecięcej aranżacji.
Źródło: PUBLINK
Opracowanie: Agnieszka Sałkowska
20-11-25 12:22:05