X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Interaktywnie w szkołach

tablice interaktywne
Opracowanie: ViDiS
W ofercie ViDiS znajdują się tablice interaktywne, tablety bezprzewodowe, systemy do testów "Qclick" oraz wizualizery. Urządzenia Qomo są adresowane przede wszystkim do sektora edukacyjnego, ale z powodzeniem mogą być wykorzystywane w salach konferencyjnych, podczas spotkań biznesowych.

"Doszliśmy do wniosku, że musimy pracować z jednym, silnym dystrybutorem na terenie Polski – mówi Gary Sage, Executive International Sales Manager w Qomo - Wybraliśmy ViDiS przede wszystkim ze względu na doskonałe wyniki sprzedaży tablic w latach 2008 i 2009. Jesteśmy również pod wrażeniem znakomitego Działu Handlowego oraz szerokiej oferty produktowej dla sektora edukacji"

W ramach rozwiązań interaktywnych proponowanych przez QOMO są tablice interaktywne w dwóch technologiach : pozycjonowania w podczerwieni, którą wyróżnia połączenie odpornej na uszkodzenia powierzchni oraz możliwości obsługi palcem – bez konieczności używania specjalnych pisaków elektronicznych - oraz tradycyjnej i bardziej przystępnej cenowo, elektromagnetycznej z dedykowanymi pisakami. W zestawie dostarczane jest polskie oprogramowanie z mnóstwem użytecznych funkcji prezentacyjnych, przydatnych podczas prowadzenia zajęć i prezentacji.

Tablety bezprzewodowe QOMO umożliwiają pracę grupową bez podchodzenia do tablicy czy ekranu. Jest to znakomite rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w klasach integracyjnych, w grupach z unieruchomionymi osobami, ale także w ramach wszelkich zajęć w zespołach. Tablety QOMO umożliwiają jednoczesną pracę nauczyciela i ucznia. W warunkach sali konferencyjnej, urządzenie pozwala na efektywne prowadzenie prezentacji w PowerPoint z możliwością notowania na wyświetlanym obrazie z dowolnego miejsca sali.

Systemy Qclick to rewolucyjne rozwiązanie wykorzystujące piloty bezprzewodowe do błyskawicznych testów, quizów, sprawdzianów czy po prostu głosowania. Możliwości są ogromne - oprócz pilota prowadzącego można podłączyć do 400 pilotów uczestników. Znajdują zastosowanie w klasach szkolnych, w szkołach językowych, a także na zgromadzeniach wspólników w dużych spółkach. Największe zalety tego rozwiązania, to oszczędność czasu - błyskawiczna informacja zwrotna od uczestników, a także oszczędność papieru ponieważ nie trzeba drukować arkuszy testowych i poświęcać czasu na ich sprawdzanie.

Wizualizery QOMO z łatwością zastąpią wysłużone rzutniki pisma. Przekazują nagrywany obraz bezpośrednio do projektora, telewizora lub monitora i nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń. Tradycyjne folie do rzutnika mogą być dalej stosowane!
Źródło: INDALO PR
19-05-09 11:02:02