X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Eleganckie dekoracje do aranżacji mieszkania

Dom to miejsce, które wymaga nabycia dużej liczby przedmiotów. Są to przede wszystkim przedmioty do stosowania na co dzień, głównie elementy umeblowania, bez których trudno sobie wyobrazić jakikolwiek dom. Niełatwo byłoby również mieszkać w miejscu, w którym nie ma elementarnego umeblowania, chociażby w postaci łóżka.


Opracowanie: Franc Gardiner
Duża liczba rozmaitych elementów mieści się w kuchni. Tam bowiem wykonuje się czynności związane z przygotowywaniem posiłków, do czego potrzebnych jest dużo elementów. Poza tym często w domach wydzielone są specjalne schowki, gdzie przechowuje się różnorodne narzędzia, na przykład w razie konieczności remontu.

Czasami także akcesoria takie przechowywane są w garażu łącznie z urządzeniami koniecznymi do naprawy i utrzymania samochodu. Poza akcesoriami posiadającymi praktycznymi, ważne są też elementy o charakterze dekoracyjnym. To one nadają mieszkaniu styl i świadczą o guście mieszkańców. Elementy tego rodzaju można spotkać w zasadzie we wszystkich wnętrzach.

Zobacz ozdoby do domu wykonane handmade:Dekoracje na okna

Okno jest elementem, wokół którego można uzyskać niezwykle ozdobną oprawę. Wykorzystuje się do tego różnego rodzaju gustowne dekoracje na okna, głównie w postaci firanek i zasłon. Na dzień dzisiejszy zdecydowanie odchodzi się od starego zwyczaju, według którego wykorzystywano wyłącznie białe firanki z woalu, a ich różnorodność opierała się wyłącznie na dużej liczbie wzorów.

przykład aranżacji salonu w domu
Opracowanie: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Na chwilę obecną do nabycia są firanki z najróżniejszych materiałów i w nietypowych kolorach. Analogicznie rzecz wygląda z zasłonami. Dzięki temu można otrzymać bardzo nietypowe połączenia, które będą wspaniale wyglądały zarówno z zewnątrz, jak i od środka pomieszczenia. Oczywiście inne rozwiązania proponowane są do salonu, a inne przykładowo do kuchni. Dużo jednak zależy od upodobań domowników.

Dodatki dekoracyjne

Obecnie istnieje sporo sklepów z dodatkami do wnętrz. Można tam nabyć różnorodne przedmioty o charakterze dekoracyjnym, do zastosowania w każdym wnętrzu. Aktualnie bardzo modne są bardzo gustowne dodatki do domu vintage, czyli wszelkiego typu akcesoria nowe, które jednak zdają się pochodzić z poprzedniej epoki. W wielu wnętrzach można więc spotkać przykładowo bogato ozdobne cukiernice, haftowane narzuty na łóżka i wiele innych . bram (zobacz zobacz i porównaj) ogrodzeń (zobacz odnośnik do strony)
18-07-12 00:48:27