X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Rozwiązania serwerowe dla firm

Wydajne i sprawne serwery to współcześnie baza rozwiniętej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych wielkich przedsiębiorstw, jak i w mniejszych firmach należy koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z jakiegoś punktu A dostały się jak najprędzej do punktu B. Współczesne aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, witryny WWW oraz całe wachlarze odrębnych usług załatwianych przez sieć internet, intranet i ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby znajdujące się w sieci.

Serwery NAS marki DROBO
Opracowanie: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Muszą więc pracować wydajnie i mieć sprawne łącza komputerowe. Do polepszenia przepustowości sieci przydają się switche, które sterują działaniem programów internetowych w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących na bieżąco ruch pakietów danych wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele stabilniejsze.

Przełącznik o kodzie J9019B świetnie nadaje się do ogromnych biur, a także mniejszych przedsiębiorstw. Jest ono wspaniałym rozwiązaniem komunikacyjnym. Równie trafnym wyborem jest switch J9280A.

Opisywana w tym miejscu kwestia jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu wideofilmowanie dronem, który proponuje pokrewne zagadnienia.

Doskonale oddziela ono sieci Lan i w perfekcyjny sposób zapewnia filtrowanie danych. Jak inne tego rodzaju switche jest w stanie bezproblemowo współpracować z siecią Ethernet.Mimo iż, gwarantuje podobne możliwości łączenia za pomocą kabli jak koncentratory, to ma ono większą wydajność. Jak dokładniej to działa?

Zamiast współdzielenia całego dostępnego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak choćby J9794A, przydziela każdemu podpiętemu urządzeniu sieciowemu określony fragment pasma. Odpowiedni przełącznik,dla przykładu J9661A poda dokładnie to samo pasmo każdej maszynie osobno, co przyczyni się w istotny sposób do powiększenia wydajności, którą można wciąż powiększyć, korzystając z urządzeń dających możliwość na stosowanie połączeń w dwóch kierunkach. Takie zdolności urzadzeń są dopuszczalne dzięki możliwości zapamiętywania adresów MAC komputerów z lokalnej sieci ,jak również informacjom, z którym portem łączy się odpowiednie komputer.

Polecamy też

Zaplecze technologiczne przedsiębiorstwa

Thomas-it
Źródło: www.thomas-it.pl
W XXI wieku bazą do funkcjonowania każdej działalności gospodarczej jest zaplecze technologiczne, którego jedną spośród najważniejszych składowych stanowi jak najmniej ograniczona możliwość użytkowania łącza internetowego. Żeby było to możliwie najtańsze przy maksymalnej wydajności używa się tak zwanych „switch’ów”. Ważny jest też wybór odpowiedniego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym artykule.


Switche umożliwiają przy tym także zrobienia specjalnych sieci wirtualnych (VLAN). Połączenia pomiędzy portami należącymi do innych sieci VLAN są bardzo ograniczone, a do przekazywania informacji między innymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między oboma podłączonymi do siebie switchami obsługiwane są za pomocą specyficznego rodzaju połączenia, które często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w urządzenie, warto również nabyć specjalistyczny pakiet, dobrym przykładem będzie winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.
Źródło:
Opracowanie: A.Z.
21-07-04 11:38:06