X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Luksusowy zegarek z duszą!

Nowy model zegarków Atlantic
Opracowanie: Atlantic
Źródło: Atlantic
Atlantic Watch to jeden z najstarszych producentów zegarków na świecie. Historia tej szwajcarskiej manufaktury rozpoczęła się w XIX wieku w małym miasteczku Bettlach. Nawiązując do jubileuszu marki oraz do swoich korzeni, Atlantic wyprodukował nowy zegarek Worldmaster 1888 „Lusso” Mechanical Unitas z oldschoolowym wnętrzem, czyli werkiem z ręcznym naciągiem, pochodzącym z zegarków kieszonkowych.

Jubileuszową linię Atlantic Worldmaster 1888 „Lusso” tworzą 3 wyjątkowe zegarki. Co je łączy? Oczywiście „Lusso”, czyli luksus. Po pierwszym z nich, modelu Worldmaster 1888 „Lusso” COSC przyszedł czas na kolejny, czyli Atlantic Worldmaster 1888 „Lusso” Mechanical Unitas. Wyprodukowany z okazji 125-lecia historii marki zegarek, to nie lada gratka dla pasjonatów modeli, w których odmierzanie czasu odbywa się w sposób mechaniczny. Prezentowany czasomierz to idealna mieszanka surowego, męskiego designu oraz klasycznej elegancji. Z pewnością przypadnie do gustu mężczyznom ceniącym stylową, luksusową biżuterię.

Atlantic Worldmaster 1888 „Lusso” Unitas został wyposażony w mechanizm ETA 6497 z manualnym naciągiem. Czas rezerwy chodu, czyli praca zegarka mechanicznego liczona od jego nakręcenia, aż do zatrzymania mechanizmu, wynosi w tym przypadku 46 godzin. Model posiada kopertę ze stali szlachetnej o średnicy 44 mm oraz szafirowe szkło. Dzięki przeszklonemu deklowi, wszyscy ciekawi „serca zegarka”, mogą bezustannie podglądać jego pracę. Czasomierz jest dostępny w wersji ze skórzanym paskiem oraz tarczami w dwóch kolorach: srebrnym i czarnym z indeksami z różowego złota. Edycja limitowana – 188 numerowanych egzemplarzy.

Linię Worldmaster pamięta z czasów dzieciństwa wielu Polaków. Atlantic zagościł w naszym kraju już na początku lat 50. ubiegłego wieku. Wtedy też powstał pierwszy salon, który cieszył się dużą popularnością wśród klientów złaknionych szwajcarskiej precyzji i wysokiej, jakości wykonania. Czasomierze z linii Worldmaster darzy sentymentem również ambasador marki Atlantic Krzysztof Hołowczyc. Rodzinną przygodę zapoczątkował ojciec mistrza, który już kilka dekad temu posiadał jeden z modeli Atlantic.
Źródło: TAILOR MADE PR
Opracowanie: Marta Lewowska
17-09-18 06:42:30