X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wspomnienie lat 60-tych w nowej kolekcji fryzur

Flashback to nowa kolekcja autorskich fryzur stworzona przez włoską markę artego, specjalizującą się w produktach do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Kolekcja powstała przy współpracy ze stylistami marki artego: Krzysztofem Pajorem i Marcinem Machnickim.

Cztery stylizacje to wielki powrót trendów z lat 60-tych osadzonych w nowej, współczesnej formie. Inspiracja ikonami mody z przeszłości dała początek połączenia lekkości z obfitością formy, bogactwa kształtów z minimalistyczną formą. Zabawa strukturą, cięciem i kolorystycznym akcentem wyróżnia te propozycje, pozwalając podkreślić osobowość, młodzieńczy wdzięk i poczuć się jak prawdziwa gwiazda.

Stylizacja 1: SOPHIA LOREN
Fryzura , stylizacja SOPHIA LOREN
Opracowanie: Artego
Źródło: Artego
Współczesna wariacja na temat fryzury jednej z największych ikon włoskiego i światowego kina, uznanej w 1991r. przez magazyn People za "jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie". Luźno puszczone pasma zostały mocno zakręcone, co dodaje stylizacji objętości i lekkości. Wyjątkowy charakter fryzury podkreśla zdecydowany odcień rudości i wyróżnione kolorem pasmo.

Wykonanie fryzury:
W celu uzyskania lekkich i puszystych fal, na umyte włosy należy nałożyć piankę dodającą objętości CASUAL VOLUME MOUSSE, a następnie wysuszyć je na płaskiej szczotce. Następnie metodą cegiełkową przy użyciu średniej grubości lokówki tworzymy loki na włosach. Powstałe loki rozczesujemy by uzyskać dużą objętość. Pojedyńcze pasma możemy lekko podtapirować. Całość utrwalamy lakierem HOT SHOT i nabłyszczaczem SHINE ONE ME dla uzyskania utrwalenia i połysku.

Kosmetyki użyte do stylizacji:
STYLING artego, pianka CASUAL VOLUME MOUSSE; poj. 250 ml ; cena 34,90 PLN
STYLING, artego spray mocno utrwalający HOT SHOT; poj. 100 ml; cena 14,90 PLN; poj. 500ml; cena: 37,90 PLN
STYLING, artego nabłyszczacz SHINE ON ME, poj. 250 ml; cena 34,90 PLN

Stylizacja 2: BRIGITTE BARDOT
Fryzura , stylizacja BRIGITTE BARDOT
Opracowanie: Artego
Źródło: Artego
Lekka stylizacja, której inspiracją była legendarna francuska modelka, piosenkarka ,aktorka filmowa, oraz idolka zbuntowanych chłopców i dziewcząt. W tej stylizacji, długie proste włosy, zostały delikatnie upięte, co dodaje im lekkości. Słoneczne, płowe blondy idealnie wpisujące się w hipissowski klimat późnych lat 60-tych, zostały przełamane intrygującą fioletowo-różową poświatą.

Wykonanie fryzury:
Od nasady głowy, na włosy nanosimy spray unoszący ROOT LIFTER, natomiast na pozostałej długości i na końce nakładamy fluid modelujący COOL SHAPE z niewielką ilością nabłyszczacza antystatycznego AQUA SHINE. Za pomocą okrągłej szczotki modelujemy włosy, a następnie podpinamy całość wysoko nad karkiem, starając się uzyskać luźne upięcie. Pojedyńcze pasma wyciągamy, aby dodać całości lekko niedbałego stylu. Do stworzenia efektu połysk-mat na poszczególnych partiach włosów użyto pasty nabłyszczającej FINGER PRINTS oraz pasty PLAY POMATT.

Kosmetyki użyte do stylizacji:
STYLING artego, spray podnoszący włosy u nasady ROOT LIFTER; poj. 300 ml; cena 37,90 PLN
STYLING, artego fluid modelujący COOL SHAPE; poj. 300 ml; cena 37,90 PLN
STYLING artego, nabłyszczacz antystatyczny AQUA SHINE – poj. 75 ml; cena 37,90 PLN
STYLING artego, pasta nabłyszczająca FINGER PRINTS – poj. 75 ml; cena 37,90 PLN
STYLING artego, pasta PLAY POMATT – poj. 75 ml; cena 37,90 PLN

Stylizacja 3: ELIZABETH TAYLOR
Fryzura , stylizacja ELIZABETH TAYLOR
Opracowanie: Artego
Źródło: Artego
Niezwykle dziewczęca stylizacja inspirowana lookiem słynnej hollywoodzkiej gwiazdy srebrnego ekranu. Stylizacja dobrze komponuje się z ciemnymi odcieniami wydobywając połysk włosów. Grzeczną, monochromatyczną koloryzację, można przełamać kilkoma ognistymi pasemkami wyciągniętymi od spodu. Taki efekt można łatwo uzyskać poprzez rozjaśnienie, a następnie nałożenie kolorowej farby.
Wykonanie fryzury: Na całą długość włosów nanosimy żel nabłyszczający SHAPING GLAZE i przy użyciu okrągłej szczotki oraz suszarki modelujemy fryzurę pasmo po paśmie, zaczynając od dołu głowy. Pasma wywijamy na zewnątrz. Całość utrwalamy lakierem UP & DOWN.

Kosmetyki użyte do stylizacji:
Żel nabłyszczający lekko utrwalający SHAPING GLAZE; poj. 300 ml ; cena 37,90 PLN
Lakier UP & DOWN poj. 100 ml; cena 14,90 PLN; poj. 400ml; cena: 37,90 PLN

Stylizacja 4: AUDREY HEPBURN
Fryzura , stylizacja AUDREY HEPBURN
Opracowanie: Artego
Źródło: Artego
Krótka fryzurka z charakterem, wzorowana na stylizacji reprezentantki ponadczasowej elegancji, prekursorki nowego, lekko buntowniczego i jednocześnie niezwykle wdzięcznego stylu. Współczesna Audrey to króciutka grzywka, odsłaniająca czoło, nierówna faktura oraz profesjonalne strzyżenie, wydobywające wielowymiarowy kolor, w odważnej wersji podkreślony barwną „plamką” nad skronią.

Wykonanie fryzury:
Podstawą stylizacji jest cięcie, które podkreśli nieregularność linii fryzury. Na włosy nakładamy fluid modelujący COOL SHAPE i układamy za pomocą kierunkowego suszenia powietrzem suszarki. Końcowe ułożenie pasm uzyskujemy za pomocą pasty FAST REPLAY.

Kosmetyki użyte do stylizacji:
STYLING artego, fluid modelujący COOL SHAPE; poj. 300 ml; cena 37,90 PLN
STYLING, pasta FAST REPLAY, poj. 100 ml; cena 34,90 PLN
Źródło: CRUSO PR
Opracowanie: Edyta Paszek
18-08-02 09:10:04