X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Planujesz wyjazd narciarski – zadbaj wcześniej o stawy

Zdrowe stawy
Opracowanie: Hyalutidin HC Aktiv
Źródło: Hyalutidin HC Aktiv
Święta i Sylwester (przejdź po tym linku) to czas, w którym część osób, zamiast spędzać wieczory w domowym zaciszu, wyjeżdża i szusuje po stokach. Okres świąteczny i noworoczny są idealnym momentem na rozrywkę i wypoczynek poza domem. Jednak, aby wyjazd na narty nie skończy się kontuzją, trzeba wiedzieć jak się do niego przygotować. Ważna jest dbałość o stawy, szczególnie kolanowe, biodrowe i łokciowe.

Aby przygotować się, szczególnie fizycznie, do wyjazdu na narty, trzeba pamiętać o tym, że podczas szusowania działają głównie dolne partie ciała. Warto więc wykonywać ćwiczenia i dbać o dietę. Dobry sprzęt to często za mało.

Ćwiczenia i dobra kondycja
Aby czuć się komfortowo na stoku i nie obawiać się kontuzji, dobrze zacząć ćwiczenia przygotowujące już 2, 3 miesiące przed wyjazdem. Jednak niedoświadczeni amatorzy białego szaleństwa przypominają sobie o przygotowaniach kondycyjnych zbyt późno. Dlatego, aby jak najbardziej wzmocnić efekty przygotowań sprawności fizycznej, dobrze jest zacząć nie tylko intensywnie ćwiczyć w domu, ale także przyjmować suplement diety wzmacniający stawy.

Suplement diety
Opracowanie: Hyalutidin HC Aktiv
Źródło: Hyalutidin HC Aktiv
Jeśli nie lubimy biegać, starajmy się jak najwięcej spacerować, nie unikać wchodzenia po schodach (zobacz odwiedź nas). Dla panów idealna będzie siłownia, gdzie wzmocnią mięśnie ud i ramion. Panie kondycję mogą ćwiczyć podczas zajęć fitness, szczególnie uczestnicząc w zajęciach TBC (Total Body Condition), dzięki którym wzmacniają się mięśnie całego ciała. Jeżeli nie zadbaliśmy o poprawienie sprawności fizycznej już jesienią ważne, aby zrobić to chociaż na tydzień lub dwa przed wyjazdem. Można wtedy wykonać serię intensywnych ćwiczeń, takich jak np. bieg „z góry” najlepiej ze stromego stoku, zbieganie po schodach, podskoki do głębokiego przysiadu, przeskoki przez przeszkodę (np. ławeczkę), zeskoki z niewielkiej wysokości (np. z krzesła), przysiady na obu lub na jednej nodze. Zawsze, przed ćwiczeniami i przed wyjściem na stok, pamiętajmy o odpowiedniej rozgrzewce.

Odpowiednia dieta i suplementacja
Dieta odgrywa ogromną rolę bez względu na to czy uprawiamy sport amatorsko, sumiennie ćwiczymy na siłowni, czy zamierzamy pokonać maraton. Dieta, nawet sportowca amatora, ma wpływ na naszą kondycję i samopoczucie. Posiłki powinny zawierać pełnowartościowe i łatwo przyswajalne białko, ważne jest, aby jeść częściej, np. 4-5 posiłków dziennie o mniejszych porcjach.

Aby nie przeforsować stawów podczas jazdy na nartach, warto nawet na miesiąc przed wyjazdem zacząć stosować suplement diety z zawartością chondroityny i kwasu hialuronowego. Połączenie tych składników, ich odpowiedni dobór, sprawia, że odnawia się maź stawowa. Kompleks tych dwóch substancji znajdziemy w suplemencie diety Hyalutidin HC Aktiv. Dodatkowo, jest on w formie płynnej, dzięki czemu wchłania się szybciej niż inne suplementy i dociera do miejsc, w których ubytek kwasu hialuronowego jest największy. To właśnie kwas hialuronowy jest budulcem mazi stawowej, a także w znaczącej ilości występuje w skórze odpowiadając za jej sprężystość i gładkość.

Stosując odpowiednią dietę i suplementy, będziemy pewni, że podczas zimowego wypadu ze znajomymi jesteśmy bezpieczni, a na pewno, że zrobiliśmy wszystko, aby zadbać o zdrowie.
Opracowanie: Emilia Wiśniewska
19-09-23 14:06:03