X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Duńskie Jin i Jang – MENU filozofia piękna

"Źle się dzieje w państwie duńskim…" – narzekał w "Hamlecie" król dramatu, Szekspir. Takie słowa nie przyszłyby mu nawet na myśl, gdyby miał szansę obcować ze współczesnym, duńskim tchnieniem powabu. Pechowo, Szekspir urodził się kilka wieków wcześniej, nim pojawiła się nagradzana i znana na całym świecie firma wizjonerów piękna - MENU.

Szukając kreatywnych, odważnych projektantów, Duńczycy, wierni specyficznym założeniom, tworzą oryginalne, funkcjonalne i gustowne kolekcje sztuki użytkowej. Mówią, że jeśli znajdą sposób, by zakląć w formę światło spadającej gwiazdy, na pewno to zrobią. Te słowa przekładają się całkiem i dosłownie na rzeczywistość – produkty MENU to zaczarowana magia kształtów. Firma utrwala piękno natury w przedmiotach codziennego użytku. Siły przyrody, wyrwane z samych trzewi Ziemi, uosabiają w MENU dostojne świeczniki z serii Magma. Tworząca je, barwiona w środku skała dolomitowa to czysta, pierwotna natura w domowym zaciszu.

Wytworny nałóg
wazon
Opracowanie: MENU
Uzależnienia są różne, lecz jednym z najbardziej obezwładniających, o czym zaczyna się już głośno mówić, jest uzależnienie od pięknych form. Trwa latami i pogłębia się z dnia na dzień. Z tym nałogiem nie warto walczyć, bo dawka piękna potrzebna jest każdemu jak powietrze. Wyszukana estetyka przedmiotu dobroczynnie oddziałuje na człowieka, pomagając mu dostrzec jasne strony egzystencji. Każdy, kto zobaczy subtelną pętlę stali okalającą delikatnie łodygę kwiatu, doceni niezwykłą pomysłowość, z jaką wazon Blum spaja technikę z naturą.
Najdrobniejsza nowinka pojawiająca się w ofercie duńskiego producenta – MENU – wywołuje oniemiały z zachwytu amok. Posiąść, kupić, mieć. Delektować się, napawać, z tym się budzić i z tym zasypiać.
Wazon czy świecznik uzależnią i zniewolą pomysłowym kształtem i perfekcją wykonania, bo to, co projektuje i tworzy MENU jest przesycone skandynawskim magnetyzmem. Czysta forma piękna kryje się w luksusowych - a jednocześnie przystępnych, tajemniczych - a jednocześnie dobrze znanych kształtach.
Arcydzieła sztuki użytkowej, wychodzące spod ręki projektantów MENU, mają wciąż rosnące grono fanatycznych wielbicieli. Obserwujemy to zjawisko w praktyce. Kiedy ktoś kupi MENU, będzie do niego wracał, szukając z uporem okazji uzasadniających wydatek. Cudeńko z oferty MENU to prezent dla zmysłów. Sprawia, że w człowieku budzi się artysta. Każdy, wedle upodobania, może zaaranżować szklano-roślinną kompozycję świecznika Galeria. Jego pomysłowość tkwi w fakcie, że dane mu jest służyć jako, na przykład, katalizator wspomnień. Zmieści w sobie piasek i muszle znad rozgrzanego słońcem morza, przemiły liścik z wyznaniem miłosnym lub, znaleziony na spacerze, wyjątkowy w kształcie fenomen natury.

Wszechświat otoczony formą
świecznik
Duńska firma MENU łączy skandynawską tradycję projektowania z cenionym współcześnie, estetycznym minimalizmem. MENU zamyka w nowoczesnej bryle formy, które dotychczas zdawały się być absolutnie oczywistym, nie zwracającym uwagi tłem rzeczywistości. Lampka oliwna Organic, wykonana z wysokiej jakości ceramiki, przypomina obłe, wygładzone przez wodę kształty kamieni lub organiczne twory, które, jak się zdaje, zaraz zaczną żyć swoim życiem.
MENU z upodobaniem naśladuje to, co perfekcyjne – czyli naturę, która w rękach duńskich artystów nabiera mistrzowsko odmiennych kształtów. Natura stworzyła arcydzieło – różę, a MENU na wzór róży stworzyło wazon Galeria, która składa się z kolei z dwóch asymetrycznych szklanych wazonów o niepowtarzalnym kształcie. Można ich używać oddzielnie, ale prawdziwy urok zyskują wtedy, gdy są połączone w jedno. Forma Galerii pozwala, podobnie jak świecznik pod tą samą nazwą, na reżyserowanie własnych nastrojów i upodobań. Bo takie właśnie jest założenie MENU – dać wzlecieć wyobraźni, by móc się przekonać, że życie dostarcza ogromnej ilości swoistych doznań.

Co MENU ma w menu
MENU tworzy przedmioty sztuki użytkowej o bardzo dużym ładunku emocji i różnorodnych możliwościach zastosowań. MENU to firma o wielu twarzach, bo też tworzy ją wielu projektantów o różnej wrażliwości artystycznej.
dekoracje
MENU pomysłowo zagospodarowało każdą domową przestrzeń – od kuchni, przez salon, jadalnię, na ogrodzie kończąc. Co wyróżnia produkty MENU to fakt, że jeden przedmiot pełni funkcję absolutnie użytkową, będąc równocześnie fenomenalną dekoracją lub gustownym prezentem. Jednym z ciekawszych przykładów może być drabinka na zioła, która, przy odrobinie inwencji, może stać się drabinkowym świecznikiem, który nada spotkaniu, czy pokojowi ciepłego, przytulnego nastroju.
Bo właśnie nastrojami bawi się MENU. Tytułowy Jin i Jang dotyczy nie tylko połączenia funkcjonalności i dekoracyjności, ale i harmonii kształtu i emocji, które duńscy projektanci spletli w jedność. Dowodem niech będzie również pomysłowa i zabawna podkładka pod gorące naczynia w kształcie… odcisku palca. Teraz już gotujący nie zrzuci z siebie odpowiedzialności za doskonały obiad, bo wszędzie widoczne będą jego linie papilarne.

Więcej niż prezent
fondue
MENU zbliża ludzi, pozwala smakować i kultywować ważne chwile. Czas spędzony przy czekoladowym fondue zapadnie w pamięć z racji nastroju i aromatu gorącej czekolady. Wtedy czas zatrzyma się na moment, by dać człowiekowi szanse zaistnienia wyłącznie dla siebie.
Gdy ktoś decyduje się kupić produkt MENU, by podarować go z jakiejś ważnej okazji, winien wiedzieć, że darowuje tym samym wiele więcej niż tylko pięknie zapakowany podarunek. Daje to, co nieuchwytne i niemierzalne. Luksus, piękno, uczucie, fascynację światem zatrzymane przez twórców niepospolitych kształtów – duńską firmę MENU.
MENU to nagradzany przez największe światowe autorytety design, prestiż wyjątkowości wyrobów, których nie da się spotkać w każdym domu. Prezent z asortymentu MENU to również wyrażenie szacunku za sprawą niezwykłej estetyki wykonania. Taki podarunek spodoba się każdemu – to absolutnie unikatowa właściwość. Każdy, kto dostanie drobiazg z oferty MENU, będzie chciał wszystkim pokazywać swój prezent. I uzależni się od piękna. Na zawsze…

By przespacerować się po uroczym świecie form duńskiego Jin i Jang – luksusowych produktów MENU – zapraszamy serdecznie do pełnego kształtów i tajemnic sklepu

Joanna Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek
19-05-15 07:02:02