X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Korepetycje i kursy z języka polskiego dla osób z zagranicy oraz licealistów

Opracowanie: Platu Korepetycje
Jak da się przekonać, język polski jest niełatwy nie tylko dla osób zza granicy. Oczywiście od uczniów, dla których polski jest językiem ojczystym, wymaga się czegoś znacznie więcej, niż od przyjezdnych, którzy po prostu chcą poznać ten język: rozumienia wierszy, znajomości prozy, życiorysów najsłynniejszych artystów, oraz historii i epok w sztuce: renesansu, romantyzmu i innych terminów, jakie przydają się generalnie tylko na lekcjach i nigdy potem. Nie jest to jednak trudne, a niezbędne do zaliczenia matury, choć wychodzi na to, że jednak nie wszyscy sobie z tym radzą. Nierzadko przydają się korepetycje język polski.

W kwestii przyjezdnych – nie można nie spostrzec, zwłaszcza słuchając naszych rodaków okaleczających nasz piękny język, że polski nie zalicza się do najłatwiejszych. Prawdę mówiąc, uważany jest przez językoznawców za jeden z najbardziej skomplikowanych języków na świecie, lecz znajdują się tacy, którzy uczą się polskiego na złość trudnościom. Walczą z deklinacją, koniugacją, trybami i aspektami czasowników, ucząc się na pamięć tabele z przyrostkami w odmianach i nieregularnościami. Brzmi skomplikowanie? A to jeszcze nie wszystko: nauka języka tak złożonego jak polski jest w stanie zabrać ludziom, którzy mają talent do języków, parę miesięcy, czasem rok intensywnej nauki – po to, żeby mówić w miarę biegle i nie głowić się nad konstrukcją prostych zdań. Jednak wielu osobom taki okres nie wystarczy, a dynamiczne szkolenia trudno połączyć z realiami: zawodem i małą ilością wolnego czasu. Naprzeciw tym rozterkom wyszły propozycje szkoleń internetowych, jakie oferują polski dla obcokrajowców online. Stanowi to świetne rozwiązanie, jakie wymaga jedynie dostępu do Internetu i odrobiny narzuconego samemu sobie reżimu. Polski online jest coraz bardziej powszechny, choć oczywiście język zostanie w głowie dużo szybciej i efektywniej, kiedy uczęszcza się na rozmowy i widuje z Polakami, jednak na początek takiej nauki całkowicie wystarczą tego rodzaju korepetycje Język polski dla licealistów również znajduje się w ofercie, chociaż tak naprawdę nie ma dużo wspólnego z nauką języka. Stanowi jednakże dość komfortowe dla każdego rozwiązanie, a przez to, że nie wymaga osobistych spotkań uczonego i nauczyciela, jest nieco tańsze niż typowe lekcje.


Polecamy też

Indywidualne kursy nauki języków obcych

Moose - Centrum Języków Obcych
Opracowanie: Moose.pl
Źródło: www.moose.pl
MOOSE Centrum Języków Obcych to największa w Polsce placówka posiadające w swojej ofercie indywidualne kursy nauki języków obcych (typu niemiecki Wrocław itp). Jesteśmy obecni na polskim rynku blisko 17 lat, wysokie standardy kształcenia mogą potwierdzić dziesiątki tysięcy osób indywidualnych i instytucji, które skorzystały z naszej oferty.
Opracowanie: k.s.
19-01-12 12:17:02