X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

60 cali zawsze pod ręką

Kieszonkowy Pico projektor Optomy do komórki, PDA, czy iPoda

Optoma Pico
Opracowanie: Veracomp SA
Optoma Pico to kieszonkowych rozmiarów projektor do telefonów komórkowych, urządzeń PDA, kamer oraz innych rozwiązań mobilnych. Urządzenie, które wprowadził do sprzedaży wyłączny dystrybutor Optomy w Polsce, Veracomp, waży 115 gramów i może wyświetlać obraz o wielkości 60 cali.

Pierwszy Pico projektor Optomy prezentuje multimedia z takich mobilnych urządzeń, jak PDA, inteligentne telefony, kamery cyfrowe, czy cyfrowe aparaty fotograficzne. Wykorzystuje w tym celu lampę LED, a do przetwarzania obrazu nowy chipset Texas Instruments DLP Pico®.

Projektor pozwoli uzyskać obraz o maksymalnym rozmiarze 60 cali (o 1,5 m przekątnej ekranu) i kontraście 1000:1. Dzięki miniaturowym rozmiarom (5 x 10,3 x 15 cm) i niewielkiej wadze (115 g), Optoma Pico zmieści się w każdej kieszeni, stając się ultra-przenośnym elementem wyposażenia mobilnego biznesmena.

Optoma Pico
Urządzenie wyposażone jest w wejście minijack transmitujące sygnał AV - composite video i stereo. Projektor Pico Optomy działa na Li-jonowych bateriach, które gwarantują 2 godzin nieustannej projekcji. LED-ową lampą będziemy mogli cieszyć się znacznie dłużej, niż w przypadku tradycyjnych projektorów. Jej żywotność została bowiem określona na poziomie 20 000 godzin.

"Miniaturyzacja jest siłą napędową teleinformatyki. Podobnie, jak większość sprzętu IT, trend ten dotyczy także projektorów. Optoma z projektorem klasy Pico to prawdziwy przełom. Żaden z projekcyjnych maluchów nie przekroczył dotąd tak wyraźnie granicy miniaturyzacji," - Piotr Wierzbicki, Sales Manager Optoma Europe Ltd. "Sądzimy, ze niedługo klasa Pico stanie się standardem i nowym, cieszącym się dużym zainteresowaniem rynkiem".

Projektor wprowadził na polski rynek specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT - Veracomp SA. Optoma Pico ma gwarancję 36-mc, w tym 12-mc na lampę. Sugerowana cena detaliczna wynosi 299 EUR netto.
Więcej o Optoma Pico pod adresem:

Optoma Pico
Specyfikacja techniczna
Rodzaj projektora: DLP®
Lampa: LED
Żywotność lampy: 20 000 godzin
Kontrast: 1000:1
Proporcje projekcji: 1.9
Projekcyjna odległość: min 0.25 - max 2.6m
Rozmiar obrazu: 0.15 – 1,5 m (6 – 60")
Złącza: Wejście AV 1 x 2.5mm 4 gniazdo jack (sygnał stereo audio i composite video); PALNTSC (576i480)
USB (napięcie)
Żywotność baterii: do 2 godzin (ładowanie przez USB)
Źródło: Veracomp S.A.
18-06-22 15:18:35