X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wielki design w małym mieszkaniu

Aranżacja kawalerki wymaga wyczucia stylu i kreatywności. Mała przestrzeń potrzebuje bowiem rozwiązań ergonomicznych i racjonalnych. Mimo tego nie należy rezygnować z designu na światowym poziomie.

Najważniejszym zadaniem w przypadku urządzania kawalerki jest wydzielenie części sypialnej. W roli przegrody doskonale sprawdzi się półprzezroczysta tafla szkła szerokości łóżka. Alternatywnie może to być tkanina, ażurowa ścianka działowa, lub regał, który jednocześnie jest elementem użytkowym. Można na nim położyć książki i stylowe dekoracje.

Łóżko jest bardzo ważnym meblem. Musi zapewniać komfort snu, a stojąc w pomieszczeniu półotwartym dobrze się prezentować. Jego konstrukcja ma być lekka, żeby nie przytłaczać niewielkiego wnętrza, np. model Plaza Up włoskiej firmy Zanette (MAX-FLIZ).

Sypialnia, łóżko Plaza Up Zanette
Opracowanie: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz

Alternatywą dla łózka w kawalerce może być wygoda rozkładana sofa lub narożnik ze skrzynią na pościel. Najlepiej wybrać rozkładane sofy w prostych kształtach, które po rozłożeniu będą umożliwiały zdrowy sen, jak np. sofa Bari z pojemnikiem na pościel, marki Maxliving, dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Oparcie zostało wycięte w połowie dzięki czemu sofa jest lekka i nie zdominuje wnętrza.

Sofa rozkładana Bari, regał ażurowy
Opracowanie: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz

Stolik kawowy to niezbędny element aranżacji części wypoczynkowej. Powinien być regulowany i wielofunkcyjny, tak jak Tupolev z pracowni Colico o bardzo designerskim wyglądzie. Wysokość tego wyjątkowego stołu reguluje się za pomocą systemu śmigieł samolotu!

Stolik kawowy regulowany Tupolev
Opracowanie: Colico
Źródło: Max-Fliz

W kawalerce warto również wygospodarować miejsce na jadalnię i w taki sprytny sposób oddzielić kuchnię od salonu. Lekkie, włoskie krzesła Colico z linii Vanityice bardzo atrakcyjnie prezentują się w zestawieniu ze stołem Goccia tej samej marki. Ponadto można go łatwo rozłożyć, jeśli niespodziewanie odwiedzą nas goście.

Stół do jadalni rozkładany
Opracowanie: Colico
Źródło: Max-Fliz
Krzesła do jadalni z linii Vanityice
Opracowanie: Colico
Źródło: Max-Fliz

W kawalerkach zamiast tradycyjnych meblościanek warto postawić dużą, wnękową szafę w której za jednolitymi frontami, sięgającymi od podłogi aż po sufit ukryjemy ubrania i niezbędne sprzęty użytkowe. Obecnie najmodniejsze są fronty białe na wysoki połysk, które powiększą optycznie przestrzeń mieszkalną. W ten sposób oszczędzimy powierzchnię i pozwolimy, by wybrane przez nas meble były jego najważniejszą ozdobą.
Opracowanie: Agnieszka Mirela Kammer
20-05-06 07:16:12