X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

BenQ W1220 z 5 krotnym zoomen optycznym

aparat cyfrowy
Opracowanie: BenQ
Najnowszy aparat przeznaczony jest dla odbiorców oczekujących wysokiej jakości zdjęć i prostej obsługi. Nowa seria aparatów cyfrowych serii W (od Wide – szerokokątny) charakteryzuje się szerokokątnym obiektywem o ogniskowej 28 - 140 mm i rozdzielczości 12 megapikseli. Aparat jest bardzo płaski - 18,4 mm grubości.

W najnowszym modelu - po raz pierwszy w aparatach BenQ - zastosowano 5 krotny zoom optyczny. Nowa seria aparatów cyfrowych serii "W" zapewnia najwyższą jakość zdjęć od panoramicznych pejzaży do żywych, spontanicznych zdjęć portretowych, dzięki zastosowaniu najnowszej matrycy CCD Sony 1/2,3 cala, czułości fotografii do 6400 w skali ISO oraz szerokim możliwościom ustawień w trybach P/Av/Tv/M. Model W1220 ma liczne nowatorskie rozwiązania zastosowane przez firmę BenQ tj. Smart Scene, Smart Focus, Face Tracking, Smile Catch Face Tracking, Smile Catch, Blink Detector czy Love Portrait Auto Capture oraz Beauty Enhancer i Pre-composition.

Dzięki inteligentnym funkcjom wspomagającym fotografowanie BenQ W1220 nawet niedoświadczeniu użytkownicy aparatu uzyskują dobre zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych.

Szerokokątny obiektyw o ogniskowej 28mm i 5-krotnym zoomie cyfrowym jest doskonały dla uchwycenia na zdjęciach większej liczby osób i innych obiektów. Oznacza to np: więcej osób w kadrze na zjeździe rodzinnym czy zmieszczenia w kadrze całego zabytku. Dzięki wysokiej czułości do ISO 6400, BenQ W1220 zachowuje nastrój chwili przy świecach czy o zachodzie słońca – nie psując go błyskiem flesza.

Dzięki prostej obsłudze oraz zaawansowanym funkcjom, które wspomagają użytkownika, może się on skoncentrować całkowicie na decydowaniu co ma znaleźć się w kadrze – parametry techniczne zdjęcia ustawi aparat.

Funkcja Smart Scene automatycznie rozpoznaje do ośmiu różnych scen - Pejzaż / Portret / podświetlenie tylne / podświetlenie portretu / nocne sceny / nocny portret / Macro / słońce - i wybiera tę która pozwala na uzyskanie najlepszego zdjęcia.

Smart Focus eliminuje kłopoty z poprzednią generacją aparatów które wymagały przełączenia na inny tryb pracy przy robieniu zdjęć przedmiotów z niewielkiej odległości (Macro)

Smile Catch oraz Blink Detector - wspomagają uchwycenie na zdjęciu uśmiechu osoby (lub osób) fotografowanej

Auto face tracking - optymalizuje tonacje skóry i koncentruje się na uchwyceniu ostrości i kompozycji twarzy fotografowanych osób. Funkcja pozwala na śledzenie do 10 osób.

Fotografowanie jest jeszcze fajniejsze i łatwe z funkcją Love-Portrait Auto Capture, która wspiera użytkownika przy robieniu autoportretów i niewygodnym wówczas trzymaniu aparatu i jednoczesnym naciskaniu spustu migawki. Tryb Pre-Composition to kolejna zaawansowana cecha, umożliwiająca użytkownikowi wykonanie najpierw zdjęcia tła, a potem zrobienie właściwego zdjęcia – z właścicielem aparatu na pierwszym planie - np. przez przypadkowego przechodnia. Funkcja ta jest nieoceniona podczas dokumentowania naszych podróży.

Tryb PATM (Program, Av, Tv, Manual) pozwala użytkownikowi panować nad ustalaniem parametrów ekspozycji w zależności od potrzeb i upodobań. Tryb Program automatycznie dostraja przysłonę i szybkość migawki zależnie od oświetlenia; tryb Tv - automatycznie ustawia szybkość migawki w zależności od ustawienia przysłony wybranego przez użytkownika, a tryb Av działa odwrotnie. Tryb Manual pozwala użytkownikom wybierać zarówno przysłonę jak i czasy naświetlania. W przypadku rejestracji filmów wideo, model W1220 nagrywa obraz wraz z dźwiękiem przy szybkości 30 ramek na sekundę.

Pomimo nagromadzenia dużej ilości funkcjonalności i zaawansowanych możliwości, model W 1220 utrzymuje szczupłą sylwetkę przy grubości 18.4mm, dzięki temu aparat łatwo jest nosić w kieszeni czy damskiej torebce.
Aparat dostępny od oczątku lutego 2009 jest w cenie dla odbiorcy końcowego w cenie 499 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

Parametry techniczne:
Matryca: SONY 12 Mega Pixels, 1/2.3 inch CCD
Rozdzielczość obrazu: 12M / 3:2 / 8M / 5M/ 3M / HD 16:9 / VGA
Obiektyw: f =5.0 ( W ) ~ 25.0 ( T ) mm F= 3.3 (W) ~ 5.9 (T) (f = 28~140mm dla 35mm)
Zoom: Optical: 5X, Digital: Up to 5X(Preview) / Up to 12X(Playback)

Zakres ostrości
Normalny: W=80cm do nieskończoności, Makro: W=10cm ~ 100cm
Migawka: 1/2000 ~ 1 sec. (Fireworks 2 sec.; Manual, Night Scene 15 sec.)
Czułość ISO: Auto / 50 / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 (3M or lower) / 6400 (1280x960)
Balans bieli: Auto / Daylight / Cloudy / Tungsten / Fluorescent H / Fluorescent L / Manual
łazienka (zweryfikuj u źródła) błyskowa: Auto Flash, Auto Anti Red-eye, Force On, Slow Sync, Forced Off
Samowyzwalacz: 10 sec. / 2 sec. / Double / Burst
Sekwencje filmowe: 720 x 400 (16:9) / 640 x 480 / 320 x 240 30 fps, Continuous recording with sound

Pamięć: Wbudowana ok. 14MB, gniazdo kart SD kompatybilne z: 4GB SD compatible / 32GB SDHC

Złącza
Digital output: USB 2.0 compatible Audio / Video output ( NTSC/PAL) PictBridge compatible

Wymiary: 91.1 x58.4 x18.4 mm
Waga: 120g bez bateri i karty SD
Akcesoria: USB Cable / AV Cable / Software & UM CD / Quick Guide / Hand Strap / Pouch / AC Adapter / Li-ion Battery / Charger
Źródło: INDALO PR
22-03-16 16:01:14