X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zdrowe rozwiązanie dla oczu

Rodzina soczewek kontaktowych AIR OPTIX™ to zdrowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy noszą lub chcą nosić swoje soczewki przez wiele godzin dziennie, spędzają dużo czasu przed komputerem lub w klimatyzowanych czy zadymionych pomieszczeniach.

soczewki kontaktowe
Opracowanie: CIBA VISION
Dlatego soczewki AIR OPTIX™, przepuszczające pięć razy więcej tlenu w porównaniu z tradycyjnymi soczewkami hydrożelowymi, zyskały sobie ogromne uznanie wśród konsumentów. Jednak firma CIBA Vision – producent tej marki – nie spoczęła na laurach i prowadzi systematyczne badania związane z potrzebami użytkowników soczewek kontaktowych, tak aby móc zaoferować konsumentom jeszcze lepsze rozwiązania zapewniające zdrową korekcję wad wzroku. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez instytut badawczy Ipsos na zlecenie firmy CIBA VISION wynika, że aż 90% respondentów zwraca uwagę na to, aby soczewki kontaktowe były oddychające, przepuszczające tlen, a ponad 80% badanych chciałoby dzięki soczewkom kontaktowym utrzymać zdrowe oczy przez wiele lat. Potwierdza to, że kierunek rozwoju obrany przez specjalistów CIBA VISION jest właściwy i wkrótce możemy się spodziewać kolejnych rewolucyjnych propozycji.

AIR OPTIX™ Aqua – nowość w rodzinie "oddychających" soczewek CIBA VISION
W wrześniu 2008 roku na rynku pojawiły się nowe soczewki AIR OPTIX™ Aqua. Soczewki te posiadają system nawilżający Aqua, dzięki któremu ich użytkownicy mają zapewniony niezmienny komfort widzenia, przez cały okres użytkowania soczewek. Oddychające soczewki kontaktowe AIR OPTIX™ Aqua to zaawansowane połączenie naturalnych elementów niezbędnych dla zdrowego i bezpiecznego noszenia, gwarantujące maksymalną wygodę użytkowania najbardziej wymagającym konsumentom.

Rekomendowana cena dla konsumenta:
Opakowanie 3-sztukowe: 74 zł
Opakowanie 6-sztukowe: 145 zł

AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ - komfort widzenia bez przerwy przez 30 dni i nocy
Dla tych, którzy nie akceptują kompromisów i poszukują najlepszych rozwiązań, CIBA Vision proponuje oddychające [soczewki silikonowo – hydrożelowe] AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™. Rewolucyjny materiał, z którego wykonano soczewki AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ zapewnia najwyższą przepuszczalność tlenu spośród wszystkich dostępnych soczewek, co w praktyce oznacza zdrowo i naturalnie wyglądające oczy. Użytkownikom, którzy w ogóle chcą zapomnieć o swojej wadzie soczewki - rajsoczewek.pl - AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ oferują możliwość noszenia bez przerwy nawet do 30 dni i nocy. W takim trybie użytkowania soczewki nie wymagają codziennego czyszczenia i dezynfekcji, a co za tym idzie, zmniejszone są koszty związane z zakupem płynów pielęgnacyjnych. Najwyższa przepuszczalność tlenu to nie wszystko, odporność na podsychanie powoduje, że soczewki AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ mogą stosować nawet pacjenci ze skłonnościami do "suchego oka".

Rekomendowana cena dla konsumenta:
Opakowanie 3-sztukowe: 107 zł
Opakowanie 6-sztukowe: 210 zł

Kwartalne soczewki AIR OPTIX™ Individual™ - dostosowane do najbardziej nietypowych potrzeb konsumentów
W ubiegłym roku CIBA Vision powiększyła swoją rodzinę silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych AIR OPTIX™ o soczewki kwartalne AIR OPTIX™ Individual™ Są to pierwsze na rynku indywidualnie dopasowywane soczewki silikonowo-hydrożelowe, zapewniające najszerszy zakres oferowanych parametrów.

AIR OPTIX™ Individual™ to soczewki kontaktowe do noszenia w trybie dziennym i przeznaczone dla pacjentów wymagających niestandardowej korekcji oraz pragnących jednocześnie swobody i komfortu zapewnianego przez miękkie soczewki kontaktowe. Dzięki AIR OPTIX™ Individual™ specjaliści mogą już aplikować zdrowe i komfortowe soczewki tym, którzy ich najbardziej potrzebują – osobom z niestandardowymi potrzebami w zakresie korekcji wad wzroku. Nowe soczewki można aplikować pacjentom z wysoką krótkowzrocznością, wysoką nadwzrocznością, dużą, małą, płaską lub stromą rogówką oraz pacjentom afakijnym (po usunięciu soczewki (http://www.rajsoczewek.pl/soczewki-jednodniowe) własnej w związku z zaćmą).

Soczewki AIR OPTIX™ Individual™ dostępne są w poręcznych 2-sztukowych opakowaniach w mocach od +20.00D do -20.00D co 0.25D w wielu średnicach i krzywiznach. Soczewka produkowana jest na zamówienie.

Rekomendowana cena dla konsumenta: 299 za 2 sztuki

AIR OPTIX™ for Astigmatism – idealne rozwiązanie dla osób z astygmatyzmem
Od października 2007 roku na rynku polskim dostępne są także "oddychające" soczewki kontaktowe z rodziny AIR OPTIX™ przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Soczewki AIR OPTIX™ for Astigmatism z systemem stabilizacji "Precision Balance 8|4™ wyznaczają nowy standard w korygowaniu astygmatyzmu soczewkami kontaktowymi. Zapewniają one doskonałą ostrość widzenia oraz wyjątkowy komfort noszenia.

Soczewki AIR OPTIX™ for Astigmatism są typem soczewek kontaktowych niwelujących zniekształcenia obrazu spowodowane astygmatyzmem.
Nadal jednak wiele osób z astygmatyzmem nie nosi soczewek kontaktowych (powodem jest brak wiedzy na temat dostępności soczewek do korekcji astygmatyzmu) lub po jakimś czasie zamienia je na okulary. Przyczyną tego jest fakt, iż tradycyjne soczewki toryczne, o niskiej przepuszczalności tlenu nie zapewniają oczom należytego zdrowia i komfortu. Soczewki kontaktowe AIR OPTIX™ for Astigmatism zmieniają ten stan rzeczy i oferują osobom z astygmatyzmem możliwość ostrego widzenia w soczewkach kontaktowych zapewniając jednocześnie zdrowe i bezpieczne ich użytkowanie.

Miesięczne soczewki AIR OPTIX™ for Astigmatism przeznaczone są do dziennego noszenia ale można również w nich spać do 6 nocy bez zdejmowania. Dostępne są w opakowaniach zawierających 6 lub 3 soczewki, w mocach od 0.00D do -6.00D co 0,25 D, z mocami cylindra od -0,75D, -1,25D, -1,75, a wkrótce również -2,25 w pełnym zakresie osi (co 10 ).

Rekomendowana cena dla konsumenta:
Opakowanie 3-sztukowe: 107 zł
Opakowanie 6-sztukowe: 210 zł

***
Użytkownicy soczewek silikonowo-hydrożelowych doskonale wiedzą, że bezpieczne i zdrowe ich użytkowanie związane jest z właściwą, regularną pielęgnacją. Dlatego CIBA Vision, lider nowoczesnej technologii silikonowo-hydrożelowej, oferuje użytkownikom soczewek silikonowo-hydrożelowych nowoczesne i skuteczne płyny pielęgnacyjne - SOLOCARE AQUA™, AOSEPT® PLUS, oraz nawilżające krople do oczu AQUIFY™. Systemy pielęgnacyjne CIBA Vision w kombinacji z soczewkami z rodziny AIR OPTIX tworzą idealną kombinację gwarantując konsumentom zdrowe, bezpieczne i komfortowe użytkowanie.
Źródło: Biuro prasowe CIBA VISION
18-06-06 12:08:03