X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Elektrotim na tropie młodych pasjonatów

Elektryzująca Pasja
Opracowanie: ELEKTROTIM S.A.
Firma ELEKTROTIM - dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu elektryki i automatyki dla budownictwa - rozpoczęła realizację II edycji programu społecznego skierowanego do uczniów szkół średnich ,,Elektrotim Szkołom".

Głównym celem działań jest zachęcenie młodzieży do podejmowania wyzwań, bycia aktywnym i nabywania nowych umiejętności, które ułatwią jej start na drodze zawodowej. Program ,,Elektrotim Szkołom", realizowany od 2007 roku, skierowany jest do uczniów szkół o profilu elektrycznym i elektronicznym na terenie województwa śląskiego i dolnośląskiego. Jego główny element stanowi konkurs ,,Elektryzująca Pasja", który ma na celu odkrycie prawdziwych pasjonatów, uczniów, którzy często w zaciszu domowym projektują wynalazki, tworzą roboty i realizują nowatorskie badania.

Elektryzująca Pasja
Jak mówi Andrzej Diakun, Prezes ELEKTROTIM S.A.: ,, Pierwsza edycja ,,Elektryzującej Pasji" pokazała jak wielu młodych pasjonatów i nieodkrytych talentów mamy w swoim otoczeniu. Bogatsi o doświadczenia wynikające z jej realizacji, a także kierując się opiniami uczniów i pedagogów postanowiliśmy rozszerzyć zasięg programu. W poprzedniej edycji działaniami objętych zostało ok. 600 uczniów na terenie Dolnego Śląska. W tym roku grupa odbiorców programu przekroczy tysiąc osób i obejmie również województwo śląskie".
To już druga edycja programu, w pierwszej zorganizowanych zostało kilkadziesiąt spotkań z kadrą pedagogiczną, uczniami i doradcami zawodowymi, na których omawiane były aktualne problemy i wyzwania stojące przed szkołami oraz wymagania rynku w stosunku do przyszłych absolwentów. Na tej podstawie zaprojektowano cykl działań na lata 2007-2009 m.in. konkursy, wycieczki dydaktyczne i staże zawodowe.

Elektryzująca Pasja
,,Działania społeczne pozwalają aktywnie angażować się w rozwój społeczności lokalnej i tworzyć środowisko pracy dające wiarę we własne siły. Koncentrujemy się na nawiązywaniu i utrzymywaniu partnerskich relacji z uczniami i pedagogami, gdyż jesteśmy przekonani, że tego typu działania przyczyniają się do poprawy jakości życia, edukacji i pracy w regionie, poprzez lepsze zrozumienie interesów i oczekiwań dwóch stron. Nasze główne przesłanie, we wszystkich kolejnych edycjach programu, pozostanie bez zmian: aktywizować młodzież i nieustannie zachęcać do rozwoju pasji. Bo to pasja nadaje nauce, a potem pracy - siłę, treść i sens" – dodaje Prezes

Elektryzująca  Pasja
Opis działań społecznych
Konkurs ,,Elektryzująca Pasja" jest elementem długoterminowego programu ,,Elektrotim Szkołom", który został uruchomiony przez ELEKTROTIM S.A. w 2007 r. j. Głównym celem działań jest stworzenie młodzieży szans na zdobycie wyższych kompetencji zawodowych oraz ułatwienie jej odnalezienie się na rynku pracy po ukończeniu szkoły. W ramach programu prowadzone są działania umożliwiające rozwój kompetencji ,,miękkich" (umiejętności komunikacyjnych, organizacyjnych, pracy w grupie) oraz rozwój kompetencji ,,twardych", związanych z elektryką, elektroniką i dziedzinami pokrewnymi.

W ramach działań:
- Przeprowadzono diagnozę potrzeb w szkołach - wywiady z przedstawicielami kadry pedagogicznej oraz badania ankietowe wśród uczniów
- Zorganizowano cykl spotkań z ok. 600 uczniami ze szkół średnich
- Przekazano szkołom sprzęt, do pracowni zawodowych, o łącznej wartości rynkowej ok. 30 000 zł
- Uruchomiono, na stronie: kariera, specjalną podstronę dedykowaną uczniom szkół średnich
- Zaplanowano cykl praktyk, staży i wycieczek dydaktycznych
- Zrealizowano I edycję konkursu ,,Elektryzująca Pasja", nagrodzono najlepsze projekty i wyróżniono wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy zaangażowali się a konkurs.

Kolejne zaplanowane działania obejmują m.in. organizację praktyk zawodowych, ,,drzwi otwartych" w firmie oraz wycieczek dydaktycznych, a także wspieranie bieżących działań w szkołach.
Źródło: Agencja EGO Public Relations
19-04-03 07:19:03