X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Skagerak Denmark – kalejdoskop aranżacji

naczynia
Opracowanie: Skagerak Denmark
Czasem udaje się natknąć na przedmiot, który, na pierwszy rzut oka, nie deklaruje się dosłownie – czym jest. Urok takich rzeczy leży w tym, że można je dowolnie, w zależności od pomysłu, potrzeb i umiejętności odmieniać.

Dzięki nim każdy człowiek staje się kreatorem codzienności. Takie właśnie niezwykłe właściwości posiada seria porcelanowo-drewnianych zestawów Plint duńskiej firmy Skagerak Denmark.

W łączonym tradycyjnymi metodami bardzo prostym stojaku z wysokiej jakości drewna teakowego osadzone są trzy lub cztery pojemniczki stworzone z solidnej, śnieżnobiałej porcelany. W serii Plint zachwyca gustowne połączenie elementów pięknej samej z siebie natury (drewna) z kunsztownym dziełem ludzkich rąk – porcelaną.

Plint firmy Skagerak jest swoistym objawieniem – urzeka harmonią kształtów, syntezą idealnie dobranych i pasujących do siebie materiałów. Duńska firma, w przeciwieństwie do wielu innych, nie kultywuje tradycji łączenia porcelany ze stalą. Wierna swojemu upodobaniu do drewna, na nim skupia swoje designerskie zacięcie. Skagerak z ogromną świadomością i maestrią wykorzystuje estetyczno-duchową wymowę drewna, jako materii najbliższej człowiekowi, bo stworzonej przez samą naturę.

naczynia
I tu, jak w przypadku wszystkich skandynawskich dzieł sztuki użytkowej, objawia się skłonność Duńczyków do minimalizmu i pozornego chłodu, które zostają wyciszone i złamane ciepłem drewna teakowego.
Nie ma bardziej pomysłowego prezentu, niż zestaw Plint. Dzięki nieograniczonym wręcz możliwościom aranżacji te urocze pojemniczki mogą przeobrazić się w miseczki na deepy, chipsy, bakalie czy cukierki. Staną się również pomysłowymi doniczkami na zioła, które wesprą się o skandynawskie drewno. Plint pozwoli doskonale zaaranżować mini-zimowy ogród. Będzie też niezastąpionym towarzyszem romantycznych kolacji, przeobrażając się w tworzący aksamitny nastrój świecznik. Nie może go też zabraknąć na świątecznym stole, gdzie udekorowany stroikiem ze świecą nada wspólnym chwilom zapadającego na zawsze w pamięć ciepła.

Pasjonat przedmiotów, które pozwalają się odmieniać, które każdemu umożliwiają wykreowanie nowego stylu rzeczywistości, sklep kusi skandynawskim kalejdoskopem możliwości – zestawami Plint firmy Skagerak Denmark.

Joanna J. Gawlikowska, Krystian Wawrzyczek
19-05-04 07:20:02