X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czy podłogi z drewna egzotycznego są wciąż modne?

Podłoga z drewna egzotycznego sucupira
Opracowanie: Kopp
Źródło: Kopp
Drewno egzotyczne charakteryzuje wyjątkowa uroda. Ma niespotykane kolory, ciekawy wzór słojów, oraz wysoką jakość i trwałość. To tylko kilka zalet, które można by wymieniać bez końca.

Drewno egzotyczne z którego produkuje się parkiety musi być twarde i odporne na intensywne użytkowanie. Dodatkową zaletą jest jego niezwykła i oryginalna uroda. W kolekcji Exotic Wood, firmy Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, obejmującej deski tarasowe, łazienkowe i klasyczne deski podłogowe znajduje się wiele gatunków drewna z odległych zakątków świata – z Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej.

Mimo tego producenci podłóg drewnianych mówią o spadku zainteresowania drewnem egzotycznym. Teak, lapacho czy jatoba wypierane są m.in. przez rodzimy dąb. Tym bardziej, że nowoczesne rozwiązania umożliwiają jego barwienie go na „egzotyczne”, ciemne kolory. Szansą na powrót egzotycznych podłóg na salony może być jednak moda na lofty – Szare, minimalistyczne wnętrza postindustrialne nabiorą szlachetnego wyglądu, jeśli zamiast klasycznych, rodzimych desek wybierzemy te egzotyczne – mówi Katarzyna Wątor, dyrektor Działu Marketingu Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe – Ciemne, szlachetne deski Merbau czy Wenge nie tylko ozdobią surowe wnętrze loftu. Taki wybór to także pewność, że drewniana podłoga będzie nam służyła przez wiele lat.
Deski egzotyczne świetnie też wpisują się w nowoczesne wnętrza – jasne, szare, minimalistyczne. Można je stosować nie tylko na podłodze, ale też na ścianach i na suficie.

Podłoga z drewna egzotycznego iroko
Opracowanie: Kopp
Źródło: Kopp
Drewno egzotyczne takie jak jatoba, lapacho i merbau, w Ameryce Południowej czy Indonezji stosuje się powszechnie do aranżacji postindustrialnych wnętrza, a także w przemyśle. Produkuje się z nich nawet podkłady kolejowe czy obręcze kół, wykorzystuje się je w kolejnictwie, budownictwie wodnym i przemyśle chemicznym. – Szeroki wybór egzotycznych podłóg otwiera przed architektami wnętrz całkiem nowe możliwość aranżacyjne – mówi Katarzyna Wątor – W ofercie Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe wszystkie egzotyczne podłogi dostępne są także w wersji surowej, co pozwala dodatkowo dopasować podłogę do charakteru wnętrza. Egzotyczne podłogi można pokryć lakierem, woskiem twardym olejnym lub olejować.

Podłoga z drewna egzotycznego wygląda ciekawie w połączeniu z klasycznymi, rodzimymi deskami podłogowymi. Innym kolorem dekorem drewna można wyodrębnić z otwartej przestrzeni kuchnię salon, czy przedpokój.

W kolekcji Exotic Wood firmy Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe znajdziemy 30 różnych, egzotycznych propozycji litych podłóg drewnianych. Są w niej te najbardziej znane deski egzotyczne, jak merbau czy wenge, ale także tajemniczo brzmiące verdolago, tarara amarillo, sucupira czy mutenya. Wszystkie podłogi dostępne w ofercie firmy pochodzą z kontrolowanych źródeł. – W Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe skrupulatnie sprawdzamy, czy egzotyczne drewno, wykorzystywane do produkcji naszych podłóg posiada odpowiednią dokumentację, potwierdzającą że drewno pochodzi z legalnego źródła – zapewnia Katarzyna Wątor.
Opracowanie: Agnieszka Mirela Kammer
18-08-03 07:11:03