X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Farby jak z bajki

barwy
Opracowanie: Jason & Alyssa DeRusha
Informacja prasowa APETYT NA KOLORY, czyli kolorowe i zdrowe pomieszczenia dla najmłodszych. W ostatni piątek, 7 września, Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. zorganizowała ekspercki briefing prasowy pod nazwą "APETYT NA KOLORY". Poświęcony był roli, jaką w życiu dzieci pełnią barwy oraz temu czy kolorowo może być równocześnie zdrowo w świecie, w którym alergie nazywa się chorobą cywilizacji.

Tematyka konferencji związana była z linią hipoalergicznych farb Disney produkowanych przez Śnieżkę.

Zaproszone na spotkanie specjalistki - Doktor Ewa Nowicka z Centrum Zdrowia Dziecka oraz Psycholog dr Aleksandra Piotrowska z Uniwersytetu Warszawskiego – odniosły się do najbardziej popularnych prawd i mitów dotyczących alergii u dzieci oraz do znaczenia kolorów w rozwoju dziecka.

Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały dziennikarki i dziennikarze, opiniotwórcy w tematach dziecięcych, a także sławne mamy posiadające dzieci w wieku, dla którego przeznaczone są produkty tej linii.

Dla podkreślenia faktu, że farby Disney pomyślane są absolutnie pod kątem najmłodszych – na konferencję zaproszone zostały także dzieci. Specjalnie przygotowany bajkowy program, prowadzony przez Magdę Stużyńską oraz aktorów Ewę Dobrowolską i Jarosława Gmitrzuka, dostarczyła najmłodszym uczestnikom konferencji KOLOROWYCH wrażeń.
Tym razem znana wszystkim Marcysia wystąpiła w roli księżniczki, która wraz z dziećmi zamieniała kolory… na smaki – przygotowując z nimi kolorowe nadzienia do naleśników.

Linia Disney:
Farby linii Disney są bezpieczne zarówno dla alergików, jak i osób szczególnie wrażliwych, co zostało potwierdzone badaniami wykonanymi przez Zakład Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W ofercie znajdują się: lateksowa farba emulsyjna (24 kolory) oraz wodorozcieńczalna emalia (12 kolorów), jak również zestaw dodatkowych elementów wykończeniowych, tj.: naklejki na ścianę, bordery dekoracyjne, szablony do malowania. Wyroby te pogrupowane są w trzy linie tematyczne: Kubuś Puchatek, Księżniczki oraz Myszka Miki i Przyjaciele.
Obok hipoalergiczności, farby - (zapraszamy serdecznie) w linii Disney cechują również walory użytkowe, które predestynują je do zastosowania w pokojach najmłodszych: - są odporna na zmywanie i szorowanie na mokro, - nie chlapią podczas malowania, - maja trwałe kolory, - mają łagodny zapach, - mają krótki czas schnięcia.
Źródło: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA
20-11-25 12:21:04