X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

FEN z myślą o uczniach poszerza portfolio czytników kart pamięci

czytnik kart microSD
Opracowanie: PQI
Dodatkowe komórki pamięci od PQI
Konsorcjum FEN - jeden z wiodących na polskim rynku dystrybutorów sprzętu IT z wartością dodaną (VAD) – wzbogacił ofertę przenośnych urządzeń USB firmy PQI (Power Quotient International) o czytnik kart microSD.

Moduł M722 to bardzo lekki i poręczny czytnik kart flash w formie klasycznego klucza USB. PQI M722 jest kompatybilny z kartami microSD, microSDHC i M2. W sprzedaży dostępna jest także wersja combo: czytnik i karta microSD (512MB / 1GB / 2GB / 4GB). Urządzenie nie wymaga instalacji sterowników, kabla czy dodatkowego zasilania. Jest gotowe do pracy natychmiast po wpięciu do portu USB. Moduł PQI jest niewielki (32 x 17x 7mm), dlatego znajdzie się dla niego miejsce w etui komórki lub piórniku szkolnym. Dodatkowe komórki pamięci przydadzą się zwłaszcza na notatki, zdjęcia czy pliki muzyczne.

"Młodzież szkolna wykazuje dużą potrzebę przenoszenia danych z telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego czy MP-trójki, dlatego też wydaje nam się, że nowy czytnik PQI - ze względu na swoją poręczność, przystępną cenę i markę producenta - spotka się z uznaniem przed wszystkim właśnie tej grupy odbiorców" - prognozuje Krzysztof Krawiec, Product Manager PQI, Konsorcjum FEN.

czytnik kart microSD
Sugerowana cena detaliczna czytnika PQI M722 wynosi 15 zł brutto. Zestaw z kartą microSD o pojemności 2 GB kosztuje 29 zł brutto. Czytnik PQI M722 objęty jest 2 letnią gwarancją. Dołączona do niego karta pamięci, podobnie jak wszystkie modele flash od PQI, gwarancją dożywotnią. Moduł jest dostępny w kolorze czarnym i czerwonym.

Informacje o firmie
Power Quotient International jest jednym z największych na świecie producentów przenośnych modułów pamięci. Na rynku istnieje od 1997 r., a główna siedziba firmy zlokalizowana jest na Tajwanie. W ofercie PQI jest kilka kategorii produktów służących do przenoszenia danych, m.in. o ciekawej wizualizacji, jak pamięci flash na USB2.0 w kształcie karty płatniczej. W Polsce PQI jest reprezentowany przez Konsorcjum FEN – jednego z wiodących na krajowym rynku dystrybutorów IT z wartością dodaną.
Źródło: Konsorcjum FEN
19-07-04 10:03:01