X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kotek w naszym domu

Dzieciaki w pewnym okresie dojrzewają do pewnej odważnej decyzji i pewnego cudownego ranka mówią nam, że chcą mieć zwierzątko. Mógł to być wpływ innych dzieci. Jeśli w sąsiedztwie jakiś maluch ma świnka morska lub inne zwierzątko jest na osiedlu kimś. Inne dzieci pragną przecież zwierzątko ponosić, pofiglować z nim chwilkę. W tym momencie ten dzieciak staje się królem i tylko od jego widzi mi się zależy, kto potem weźmie do ręki jego chomika.
Jeżeli więc nasze dziecko uparło się, by mieć puchatego zwierzaczka, trzeba jemu powiedzieć, jakie z tym wiążą się następstwa. Pupil to nie tylko same zabawy, ale głównie poważne obowiązki. Dziecko musi wiedzieć, że zwierzątko musi otrzymywać pokarm, musi być czyszczone, a czasem- wyprowadzane. Jeśli dziecko pojmuje wagę tych wielu reguł i zgadza się na nie, można się nad tym zastanowić.

Za każdym razem pojawia się dylemat- wolimy kociaka, czy psa? W przypadku tej pierwszej opcji obowiązek kąpania odpada. Koty to wyjątkowo schludne zwierzaki i lubią same zadbać o swoją higienę. Są również wielkimi indywidualnościami. Ciągle chadzają własnymi ścieżkami i to one podejmują decyzję, kiedy można je pieścić, nie na odwrót. Także, wybierając zakup kociaka, zapraszamy do swojego domu małego króla. Więcej

Opracowanie: Qole Pejorian
To, że koty mają swoją opinię na dowolny temat, wcale nie świadczy o tym, że nie lubią się bawić. Dlatego, by sprawić dużą frajdę naszemu zwierzakowi, można mu podarować odpowiednie zabawki zabawka arka noego dumel dla kota . Są one dostępne we wszystkich sklepach z akcesoriami dla zwierząt. Można je także nabyć przez internet. Do najczęściej kupowanych należą myszki. Są one dostępne w wielu typach. Bardzo często są wypełniane kocimiętką. Mogą być używane jako gryzaczek albo typowa zabawka.


Polecamy też

Bajkowi bohaterowie nie tylko na ekranie

Lampy Princess z kolekcji Disney
Opracowanie: Nowodvorski Lighting
Źródło: Nowodvorski Lighting
Dzieci uwielbiają oglądać bajki, a szczególnie te, w których występują ich ulubione postacie. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się również gadżety z wizerunkiem bohaterów popularnych kreskówek. Pluszowe maskotki, koszulki, długopisy, książki czy puzzle z animowanymi idolami to tylko niektóre z przedmiotów pożądania najmłodszych.
1 2