X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Akcja Moja Pierwsza Komórka rusza we wrześniu

Fonio
We wrześniu rusza akcja pod nazwą Moja Pierwsza Komórka, organizowana w ramach działań społecznej odpowiedzialności biznesu firmy CenterNet S.A.

Celem akcji jest rozpropagowanie zasad racjonalnego używania przez dzieci telefonów komórkowych. Maskotka - odkryj więcej programu, czyli Fonio pokaże naszym pociechom jak bezpiecznie korzystać z komórki.

Aprobata specjalistów
"Nie sposób ocenić korzyści, jakie niesie ze sobą korzystanie z telefonii mobilnej. Problem pojawia się jednak, jeśli telefon komórkowy jest używany w sposób mało odpowiedzialny lub nawet niebezpieczny." – mówi Anna Streżyńska, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Podobne opinie słychać również wśród psychologów i pedagogów. "Brak edukacji w zakresie radzenia sobie z telefonem komórkowym wywołuje wiele nieprzyjemnych konsekwencji zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Uważam, że konieczne jest, aby dzieci wraz z pierwszą komórką poznawały podstawowe zasady jej używania, co wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa."– mówi Mariola Błaszczyk, pedagog szkolny.

Opinia badaczy
To stanowisko potwierdzają także naukowcy. "Z prowadzonych przez nas badań wynika, że Polacy bardzo chętnie kupują coraz więcej urządzeń elektronicznych związanych z komunikacją. Dotyczy to również telefonów komórkowych. Kupując komórkę dziecku, nie możemy zapominać, że dajemy mu do rąk narzędzie, które może być wykorzystywane na wiele sposobów, nie zawsze takich, o jakich myśleliśmy podczas zakupu. W ramach tej akcji, chcemy się dowiedzieć więcej o tym, czym dla dziecka jest telefon komórkowy oraz jak uchronić najmłodszych przed różnymi niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z komórki" – mówi Kuba Antoszewski z instytutu badawczego Millward Brown SMG/KRC.

Fonio
Bohaterem akcji Moja Pierwsza Komórka jest Fonio – postać, która w zabawny sposób przedstawia zasady z zakresu savoir-vivre, bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności związanej z posiadaniem telefonu komórkowego. Dzięki temu, niezwykle istotne treści przekazywane są dzieciom w sposób przystępny, ułatwiający ich zrozumienie i zapamiętanie.

Okiem organizatora
"Jesteśmy zdania, że na biznesie spoczywa poważny obowiązek odpowiedzialności społecznej" – mówi Grzegorz Tomczyk, Wiceprezes CenterNet S.A., firmy organizującej akcję. "Chcemy, aby zasady Mojej Pierwszej Komórki stały się pomocnym narzędziem dla rodziców, którzy zdecydowali się na zakup pierwszego telefonu komórkowego dla dziecka." – dodaje Anna Gołębicka, Dyrektor Marketingu w CenterNet S.A.

Partnerzy i promocja akcji
Konferencja prasowa promująca akcję jest planowana na drugą połowę września 2008 r. Moja Pierwsza Komórka będzie mieć charakter programu opatrzonego własnym logo, z własną stroną internetową i nie będzie on łączył się z działaniami komercyjnymi firmy. Honorowy patronat nad akcją objął Urząd Komunikacji Elektronicznej. Dotychczas – jako główni partnerzy – w akcję zaangażowali się: instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC oraz Radio ZET i specjalistyczna sieć sprzedaży sprzętu cyfrowego - firma Vobis. "Cieszymy się, że udało nam się przekonać naszych partnerów do współpracy" – mówią przedstawiciele CenterNet S.A. i jednocześnie zapraszają do udziału w akcji inne firmy oraz instytucje zainteresowane tą inicjatywą - kontakt: firmie:
Firma CenterNet S.A. jest piątym infrastrukturalnym operatorem komórkowym w Polsce, w 100% zależnym od NFI Midas. notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W listopadzie 2007 roku firma wygrała przetarg na wykorzystanie częstotliwości GSM w paśmie 1800 GHz.
Źródło: 4press.pl
19-11-18 07:07:03