X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zmywacze do zadań specjalnych

Bezacetonowy zmywacz do paznokci
Opracowanie: Golden Rose
Źródło: Golden Rose
Wypielęgnowane, zadbane i pięknie pomalowane naturalne paznokcie są obowiązkowym dodatkiem do każdej stylizacji. Jednak najmodniejsze w ostatnich sezonach lakiery brokatowe, teksturowe i lakiery żelowe przysparzają czasem nie lada kłopotów z usunięciem. Wizażystka Golden Rose, Agnieszka Sęczkowska radzi jak szybko i skutecznie przywrócić paznokciom naturalny, zdrowy wygląd.

Moc ciemnych barwników
Lakiery do paznokci w ciemnych tonacjach kolorystycznych charakteryzują się zazwyczaj dużą zawartością pigmentów, by zapewnić maksymalne krycie w trakcie malowania. O ile jest to wielką zaletą przy nakładaniu, ponieważ zapewnia doskonały efekt już przy jednej warstwie lakieru, o tyle w trakcie zmywania pigmenty mogą odbarwiać płytkę paznokcia oraz skórki. Szczególnie, gdy nie nałożymy pod manicure bezbarwnej bazy. Wybierając tego typu lakiery - (kliknij jeger.pl/pl/lakiery-i-woski-do-efektow-dekoracyjnych/250-jeger-lakier-dekoracyjny-brokatowy-5902166630884.html) warto zaopatrzyć kosmetyczkę w zmywacz o wybielającej formule. Nie tylko jest w stanie usunąć wszystkie rodzaje lakierów, ale przede wszystkim wyrównuje kolor płytki, przywraca jej naturalny wygląd, a zawartość gliceryny i witaminy E dodatkowo chroni ją i wzmacnia.

Pięć minut i gotowe!
Zmywacz do paznokci z gąbką
Opracowanie: Golden Rose
Źródło: Golden Rose
Niebanalne lakiery brokatowe i teksturowe są nietuzinkową ozdobą paznokci, jednak ich zmywanie wydaje się zabierać więcej czasu niż przy tradycyjnych lakierach. Niesłusznie! Jest przecież kilka wygodnych metod ich usuwania bez zbędnego wysiłku. Najpopularniejszym sposobem stosowanym przez manicurzystki jest nałożenie na paznokcie pojedynczych kompresów z bezacetonowym zmywaczem i folią aluminiową. Płatki kosmetyczne należy podzielić na mniejsze kawałki, by zakrywały płytkę paznokcia. Następnie należy nasączyć je zmywaczem i przyłożyć do płytki. Tak przygotowany kompres owijamy szczelnie niewielkim paskiem aluminiowej folii spożywczej i pozostawiamy na około 5 do 7 minut. Po ściągnięciu folii lakier pozostaje na płatkach. Ewentualne pozostałości drobinek brokatu przecieramy na koniec czystym wacikiem.

Dla osób, które cenią sobie wygodę i chcą zaoszczędzić czas najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie jednak zakup zmywacza z gąbką, który doskonale radzi sobie ze zmywaniem rozmaitych drobinek i zdobień paznokci, nawet jeśli są pokryte grubą warstwą top coatu. Gąbkę nasączoną zmywaczem wystarczy przytrzymać przez chwilę na paznokciu, a następnie zsunąć ją wraz z warstwą lakieru.

Na wakacjach i w delegacji
Zmywacz do paznokci w płatkach
Opracowanie: Golden Rose
Źródło: Golden Rose
W podróż niechętnie zabieramy ze sobą zmywacz, w obawie przed spowodowaniem katastrofy w przypadku uszkodzenia buteleczki. Na wakacjach czy w trakcie podróży służbowych, zwłaszcza samolotem, nie musimy rezygnować z pięknie pomalowanych paznokci. Nawet do podręcznego bagażu zmieści się niewielkie, lekkie i poręczne opakowanie zmywacza w płatkach o ulubionym zapachu owocowym lub kwiatowym. Forma płatków nie ogranicza nas przy lotniczych wymogach dotyczących ilości przewożonych płynów.

Lakiery żelowe bez drapania?
Lakiery żelowe kuszą swym długotrwałym blaskiem i wyrazistym kolorem nawet do dwóch tygodni. Choć manicurzystki przekonują, by usuwać tego typu lakiery profesjonalnie w salonach, bywa, że próbujemy robić to samodzielnie. Jednak zamiast usilnie zdrapywać je lub spiłowywać pilnikiem warto zakupić profesjonalny zmywacz do tego typu lakierów. Dzięki odpowiedniemu stężeniu acetonu preparat kruszy powłokę lakieru i rozmiękcza go, umożliwiając usunięcie. Nie przesusza przy tym delikatnych skórek wokół paznokci. Chcąc skutecznie usunąć lakier żelowy należy wykorzystać metodę kompresu pod folią aluminiową.
Źródło: Veneo Sp. z o.o.
Opracowanie: Joanna Jastrzębska
20-11-25 12:23:04