X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wspaniały wystrój – designerskie umeblowanie do domu

Nasze mieszkanie albo dom to miejsce, w którym głównie spędzamy sporo czasu. Z uwagi na to jego wystrój jest dla nas często bardzo istotny – pomaga zobrazować naszą osobowość, stworzyć wkoło siebie przyjazne otoczenie, zyskać kontrolę nad częścią rzeczywistości. W tym celu szukamy niebagatelnych elementów aranżacji wnętrz – designerskich mebli, innowacyjnych lamp, wyjątkowych dodatków do ozdoby wnętrz.
Ekskluzywne meble proponują unikatowość, ponieważ są wykonywane na zamówienie i występują z reguły w krótkich seriach. Gdzie poszukiwać i jak zdecydować się na wykwintne meble do mieszkania lub biura? Czy wyrafinowane fotele i designerskie krzesła mogą kosztować niedużo? I co najważniejsze, czy ekskluzywne meble (zobacz) stylowe to wyłącznie wygląd, czy też wygoda?

Jak wybrać eleganckie meble prosto od projektanta?

Polecamy też

Relaks godny bogów

Zestaw wypoczynkowy ATENY
Opracowanie: Gawin
Nikt chyba nie znał się na smakowaniu życia w takim stopniu jak mieszkańcy starożytnej Grecji. Wyszukane potrawy, wyśmienite wino, zachwycające działa sztuki i uniesienia artystyczne najwyższego rodzaju – to rozkosze życia, których kosztowali na co dzień. I choć trudno w dzisiejszych czasach o tak absolutny luksus życia, to jest jedna rzecz, która się nie zmieniła – wygoda odpoczywania. Grecy rozpierali się na szezlongach – my mamy ATENY, najnowszą propozycję Fabryki Mebli Gawin.


aranżacja4
Źródło: lampyilampki.pl
W sumie każda decyzja będzie dobra, o ile stylistyka, jaką odznaczają się wybrane przez nas szykowne meble, odpowiada naszym gustom. Warto niemniej jednak zwrócić uwagę na materiały, z których wytworzono szykowne meble biurowe albo ekskluzywne fotele oraz krzesła przeznaczone do mieszkania. O klasie fotela bądź krzesła nie świadczy tylko jego image, lecz również dokładność wykończenia i jakość użytych materiałów. Słaba jakość skóry albo drewna może popsuć wygląd nawet najpiękniejszego mebla. Inną sprawą są trendy w designie, które też ulegają przemianie. Co prawda styl w dekoracji wnętrz nie zmienia się tak błyskawicznie jak moda na ciuszki, ale również i designerskie meble ulegają przemianom. Jeśli nastawiamy się na ekskluzywne meble stylowe na lata, warto wybrać designerski fotel albo krzesło o bardziej uniwersalnej, klasycznej stylistyce. Aspekt, który też musimy wziąć pod uwagę, to kwestia tego gdzie ustawimy nasze designerskie fotele i krzesła. Kiedy kupujemy eleganckie meble (hiperłącze do serwisu) do mieszkania, powstrzymuje nas tylko nasze własne poczucie dobrego smaku. Natomiast wykwintne meble biurowe będą stanowić wizytówkę firmy w stosunku do jej klientów.

Jaki kupić fotel designerski- tani czy ten droższy?

Lampyilampki.pl - oświetlenie
Źródło: Lampyilampki.pl
Meble robione na zamówienie każdorazowo będą droższe od fabrycznej produkcji, tym bardziej, gdy produkuje się je ręcznie, co zabiera także znacznie więcej czasu niż wytworzenie mebli na taśmie w fabryce. Powoduje to, że designerskie meble częstokrotnie są nieznacznie droższe od oferty proponowanej w sklepach meblowych. Jednakże za tą wyższą ceną idzie w większości przypadków o wiele lepsza jakość wykonania i trwałość, a przede wszystkim charakterystyczna stylistyka, której nie da się skopiować w artykułach masowych. Szykowne fotele od znakomitych projektantów będą nam służyć przez lata i również wtedy będą reprezentować się tak samo dobrze jak na samym początku. Inaczej mówiąc inwestycja ta powinna przynieść nam zysk, w postaci niezwykłego wyglądu salonu, gabinetu lub biura, którego sporo osób będzie nam zazdrościć. Jeśli chodzi o zakres cenowy, to ewidentnie górna granica ceny jest uzależniona od reputacji twórcy designerskich mebli, natomiast jest możliwy zakup designerskiego krzesła bądź fotela najwyższej jakości za cenę oscylującą wokół 400-600 złotych, choć naturalnie najlepsze sztuki mebli stylowych liczone są w tysiącach, jeśli nie w dziesiątkach tysięcy.

Luksusowe meble stylowe to wysoka jakość i komfort

Jeżeli chodzi o fotele oraz krzesła poza wyglądem bezsprzecznie najistotniejsza jest ich wygoda. Designerski fotel powinien być nie tylko śliczny, ale też spowodować, że siedzenie w nim jest samą rozkoszą. Projektanci opracowujący designerskie fotele i ekskluzywne krzesła traktują tę sprawę wyjątkowo. Można mieć pewność, że szykowne meble są ergonomiczne i komfortowe. Projektantami designerskich mebli są przeważnie wychowankowie wzornictwa przemysłowego, którzy studiują też zagadnienia komfortu dla użytkownika, dodając amortyzujące elementy, specjalnie wyprofilowane oparcia, zagłówki oraz podłokietniki. Wystawne meble biurowe są dodatkowo wyposażone w kółka, które usprawniają korzystanie z designerskiego fotela dla prezesa bądź dyrektora przy biurku.
17-07-09 21:25:02