X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Diament meblarstwa

meble
Opracowanie: GAVIN
Diament Meblarstwa to przyznawane corocznie prestiżowe wyróżnienie, którym honorowane są najlepsze meble produkowane i oferowane klientom w naszym kraju.

Pod koniec maja uroczystą galą zakończyła edycja konkursu za rok 2007, a jednym z jej laureatów została Fabryka Mebli Gawin, nagrodzona w kategorii mebli kuchennych za niepowtarzalnie innowacyjny zestaw LONDYN. Głównym organizatorem konkursu "Diament Meblarstwa" jest portal . Odbywające się co roku kolejne jego edycje stały się szczególną okazją do wyjątkowego zaprezentowania swoich produktów, z której skorzystać mogą producenci oraz wyłączni dystrybutorzy mebli z terenu całej Polski. Wzięcie w nim udziału to wydarzenie znacznie podnoszące prestiż firm, a przyznawane w jego wyniku tytuły to wyraz uznania dla najwyższych standardów jakości produkowanych przez nie mebli, ich wypracowanego wizerunku oraz pozytywnego odbioru przez klientów.

W roku 2008 w konkursie wyłoniono najlepsze meble wyprodukowane w roku bieżącym oraz 2007. Nagrody przyznano w niemal dwudziestu kategoriach w trzech grupach – zestawy, meble i systemy. Prezentowane meble oceniono na podstawie kilku kryteriów, z których podstawowe to design zgłoszonego mebla, rodzaj i jakość materiałów użytych do jego produkcji oraz jego funkcjonalność. Główną nagrodę otrzymuje w każdej kategorii ten produkt, który otrzyma najwięcej punktów. Poza statuetką główną przyznawane są jeszcze dwie nagrody – "Diament Design" oraz "Diament Internautów". W skład oceniającego jury wchodzą eksperci z branży meblarskiej, dziennikarze z mediów zajmujących się tematami wnętrzarskimi, projektanci oraz przedstawiciele producentów. W tegorocznej edycji znaleźli się wśród nich m.in. redaktorzy naczelni takich tytułów jak "meble Plus", "Exclisive Design", "Świat Mebli", "Brief" oraz projektantka Eva Minge.

Zestaw LONDYN, produkt Fabryki Mebli Gawin, uzyskał najwyższą liczbę punktów w kategorii mebli kuchennych, a więc to jemu przypadła jedna z głównych nagród tej edycji konkursu. Meble LONDYN to urzekająca innowacyjnością esencja ekskluzywności nowoczesnej formy. Jej zasady to surowość, oszczędność, klarowność – wchodzące w skład zestawu meble tworzą proste, ostro zarysowane bryły, wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a ich powierzchnia do złudzenia przypomina luksusowe auta – tak jak one lakierowana jest na wysoki połysk, dając tym samym wrażenie nieskazitelnej, połyskliwej czystości i elegancji.

LONDYN to także niepowtarzalna kwintesencja nowoczesnej ergonomii, czyli tego, co jest ideą nowoczesnej kuchni, która ma być przede wszystkim funkcjonalna i jak najlepiej służyć domownikom. Idealnie gospodarując przestrzeń jednocześnie ją kreują, ciesząc niezwykłą łatwością i przyjemnością użytkowania. Fronty wiszących szafek działają w oparciu o system AVENTHOS, który sprawia, że otwierają się komfortowo i bezgłośnie przy użyciu niewielkiej siły, zatrzymując się w dowolnie wybranym momencie. Pionowo unoszący fronty system umożliwia łatwy dostęp do wnętrza szafek, nadając mu zarazem nowoczesny i subtelny wygląd. Bezgłośne działanie szuflad to wynik zastosowania rozwiązań BLUMOTION – daje perfekcyjny, delikatny i zadziwiająco cichy ruch, niezależnie od obciążenia.

Kuchnia LONDYN to także porażająca zmysłowość kolorów. Zestawienie czerni i czerwieni, jeden z najodważniejszych kontrastów nowoczesnego designu to zamknięcie w jednej formie niespotykanej elegancji i optymistycznej postawy życiowej. Odwieczny szyk głębokiej, lśniącej czerni nadaje naszej kuchni wyrazistości, czyniąc z niej zarazem przestrzeń dostojną, spokojną i przytulną. Ostra czerwień wprowadza w ten świat kolor ognia, a wraz z nim – ożywczą świeżość, radość życia i optymizm. Siła i dynamizm tego wyszukanego kontrastu ma działanie ożywcze i energetyzujące. Wynikiem tych połączeń jest pełne elegancji miejsce, gdzie spotyka się to, co najważniejsze w nowoczesnej estetyce – wysoka jakość, nastawiona na człowieka funkcjonalność, logiczna i uporządkowana konstrukcja, a wszystko zamknięte w pięknej, prostej formie i mocnych kontrastach.

Fabryka Mebli Gawin to jeden z największych i najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów mebli. W 25 oddziałach handlowych zlokalizowanych na terenie całej Polski, klienci znajdą najszerszą ofertę zestawów wypoczynkowych, kuchni i sypialni, a także stoły, ławy, krzesła, komody, garderoby i segmenty pokojowe. W 2007 roku na rynek trafiła ekskluzywna kolekcja Gawin Design, stworzona we współpracy z polskimi i włoskimi projektantami. Połowa produkcji Fabryki Mebli Gawin kierowana jest na eksport do ponad 30 krajów - głównie Unii Europejskiej, Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu.
18-06-22 15:18:18