X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Sypialnia –szczególne miejsce w Twoim domu

sypialnia
Opracowanie: www.butkaj.com
Cicha, wygodna i przytulna - to idealna sypialnia. Nie zawsze jest duża i przestronna, ważne jednak aby stwarzała dogodne warunki do regeneracji sił. Jak ją urządzić? Zdrowy wypoczynek wspomoże naturalna podłoga drewniana.
Drewno to uniwersalny materiał podłogowy, który doskonale sprawdzi się zarówno w sypialniach małych jak i dużych, mieszkaniach alergików i miłośników zdrowego wypoczynku.

Optymalnym rozwiązaniem jest deska barlinecka. Ta zbudowana w całości z naturalnego drewna podłoga (przejdź do serwisu) reguluje mikroklimat pomieszczenia, nie elektryzuje się, a przez to nie przyciąga kurzu. Korzystna cena deski barlineckiej i usługi jej montażu, czyni ją konkurencyjną w stosunku do innych naturalnych pokryć podłogowych. A bogata oferta deski barlineckiej zapewnia propozycje do każdego typu sypialni.

Oaza spokoju
Duża przestrzeń sypialni rodzi nieograniczone możliwości aranżacyjne. Oddzielny pokój pozwala na indywidualny dobór podłogi, która w przypadku pomieszczenia rzadziej użytkowanego może być zbudowana z gatunków umiarkowanie twardych, a przez to tańszych. Należą do nich m.in.: brzoza, klon, dąb czerwony, cherry lub olcha. Wszystkie wymienione gatunki znajdują się w ofercie deski barlineckiej. Na szczególną uwagę zasługuje brzoza, która posiada dodatkowe właściwości zdrowotne. To rodzime drewno ujemnie jonizuje powietrze, działa na ludzi uspokajająco i wzmacniająco, a także neutralizuje niekorzystne działanie cieków wodnych.
Odprężający klimat sypialni wyczarują odpowiednio dobrane barwy. W nasłonecznionym pokoju możemy pozwolić sobie na ciemną podłogę. Gdy jest on mały lub o północnej ekspozycji lepiej zdecydować się na posadzkę jasną. Ogólną zasadą jest iż, świetliste, stonowane barwy powiększą pomieszczenie, a ciemniejsze i ciepłe pomniejszą je, ale też uczynią bardziej przytulnym. Dominujący kolor wystroju sypialni powinien być jednak stonowany i sprzyjający relaksowi. Najbezpieczniej jest szukać inspiracji w paletach pastelowych brązów, beży czy kobiecych róży. Dla ożywienia przestrzeni kolor bazowy warto skontrastować z inną żywą barwą, która pojawi się na wybranym fragmencie ściany i w dodatkach, np. na: narzucie, lampie, zasłonach czy poduszkach.

Sypialnia wielofunkcyjna
Sypialnia nie zawsze jest przestronna. Czasami jest to także pokój pracy czy miejsce przyjmowania gości. Mała - nie znaczy jednak bez pomysłu. Jeśli mamy wysokie mieszkanie funkcjonalnym rozwiązaniem jest wybudowanie antresoli. Różnica poziomów zdynamizuje i doda nowej przestrzeni. Wnękę "pod sypialnią" możemy wykorzystać na kącik do pracy lub (więcej w serwisie) przeznaczyć na przestronną szafę.
Pożądaną w małym mieszkaniu przestrzeń uzyskamy także rezygnując z wydzielenia osobnego pomieszczenia. Miejsce naszej sypialni możemy wówczas zaznaczyć barwą, odgrodzić ruchomym parawanem albo ażurową lub przeszkloną ścianką.
Przy niewielkiej przestrzeni mieszkania warto zainwestować w solidną, jednolitą podłogę. Do gatunków o wysokich parametrach twardości zaliczana jest większość drzew egzotycznych. W ofercie deski barlineckiej są to m.in.: jatobe, merbau i badi. Jaśniejsze gatunki rodzime pozwolą dodatkowo na optyczne powiększenie metrażu mieszkania, szczególnie jeśli jest ono słabo nasłonecznione. Na uwagę zasługują tutaj: dąb, buk, jesion, grab i akacja. Specjalna oferta deski barlineckiej z serii Professional pozwala również na wykorzystanie podłóg bardzo jasnych wykonanych z klonu lub brzozy. Dzięki pokryciu lakierem o podwyższonej odporności na ścieranie i zarysowania są one odporne na trudy codziennego użytkowania.

Naturalne materiały, relaksujące wzory i barwy oraz świeże powietrze tworzą optymalne warunki dla odpoczynku. Zdrowa, drewniana podłoga jest ich nieodzowną częścią. Oferta deski barlineckiej zawiera ponad 20 gatunków drewna rodzimego, a także rodem z Afryki, Azji i obu Ameryk. Z uwagi na jej warstwową budowę, fabryczne wykończenie powierzchni i niski koszt szybkiego montażu, podłoga wyróżnia się konkurencyjną ceną. Jakość produktów marki Barlinek potwierdzają liczne certyfikaty: CE, FSC i Real Wood, a bezpieczeństwo dla zdrowia atest PZH. Gwarancja na deskę barlinecką wynosi nawet 30 lat.
Źródło: Barlinek S.A.
22-07-04 15:01:03