X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Odczarowujemy biel

Białe rolety w domowych wnętrzach
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Biały to kolor, który nie cieszy się najlepszą opinią wśród urządzających wnętrza – kojarzony ze szkołami, szpitalami czy korytarzami instytucji publicznych może wydawać się bezosobowy i sterylny. Kolejny mit głosi, że jest bez charakteru i nie wyraża żadnych emocji. Bierzemy biel na tapetę i szukamy jej jasnych stron.

Odświętnie na co dzień
Suknie ślubne czy białe bluzki obowiązkowe podczas szkolnych uroczystości i egzaminów pokazują, że w naszej kulturze biel nierozłącznie kojarzona jest z odświętnymi sytuacjami. Biały to także kolor czystości i niewinności: użyty we wnętrzu uspokaja całą aranżację i wprowadza porządek. Harmonia, świeżość i prostota – biel sprzyja relaksowi i wyciszeniu po całym dniu bombardowania krzykliwymi kolorami. Z klasyką jedno jest pewne – zawsze wypada elegancko. Umiejętnie wykorzystany biały kolor doda wnętrzu ponadczasowego stylu i podkreśli dobry gust gospodarzy.

Jasno to widzę
Białe rolety dzień i noc
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Efekt jaki daje użycie bieli na dużych płaszczyznach to czysta optyka: biały to kolor, który odbija światło i wizualnie powiększa wnętrze. Biało znaczy lekko i przestronnie – aranżacja sprawia wrażenie naturalnie jasnej i przestrzennej, stając się jednocześnie idealnym tłem dla pozostałych elementów. Jeżeli zdecydujemy się na białą aranżację okna, uzyskamy jasną przestrzeń, która sprawi, ze wnętrze będzie świeże, a my poczujemy się odciążeni i zrelaksowani.

Przyprószone lub złamane wzorem
Biała aranżacja okna to idealne uzupełnienie jasnego wystroju. – Transparentne, białe rolety łagodnie filtrują światło i w zróżnicowany sposób rozprowadzają je po wnętrzu, tworząc spójną kompozycję z pozostałymi elementami. Jeśli obawiamy się monotonii, to pomysłem na dodanie wnętrzu dynamiki są delikatne i subtelne wzory na rolecie. Z kolei kolorowy, graficzny nadruk wyraźnie ożywi wystrój i doda mu energii – podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Dookoła bieli
Białe rolety w domowych wnętrzach
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Pamiętajmy, że biały lubi naturalne materiały – idealnie zaprezentuje się obramowany lnianymi zasłonami w beżowych kolorach czy drewnianymi parapetami. Świetnie podkreśli również ceglaną ścianę, wydobywając cały jej urok. Olbrzymią zaletą bieli jest jej uniwersalność. Biały kolor jest podstawą stylu skandynawskiego, bez problemu wpasuje się również w tak różne aranżacje jak koncepcja rustykalna, romantyczna czy minimalistyczna.

W czasach tęczowych i neonowych kolorów, agresywnych aranżacji i pogoni za oryginalnością warto pomyśleć o stworzeniu swojego własno azylu. Czasem mniej znaczy lepiej, a biały wystrój to niezawodna klasyka, która pozwoli harmonijnie zaaranżować wnętrze.
Opracowanie: Filip Godecki
17-09-18 06:41:56